Konvektomat GIORIK NMTE10X_L
5.067 € cena bez PDV-a
Konvektomat 10 tacni GN 1/1 – sa programiranjem
Giorik Movair
Osnovne karakteristike:
- Touch screen kontrolni panel 7″.
- USB port za unos recepata i update firmware-a.
- Automatska klapna za ventilaciju.
- Temperatura 50° – 300° C.
- Ventilator sa 3 brzine.
- Tajmer 1`- 120` minuta + kontinuiran rad.
- Kontrola relativne vlažnosti unutar komore.
- Cooking mode (način obrade namirnica):
– konvekcijski (strujanem vrelog vazduha)
– parni (obrada parom)
– kombinovani (konvekcijski sa zadatim procentom vlage u komori) - Konvektomat 10 tacni sa programiranjem 999 recepata u 9 faza rada svakog ciklusa.
- „One Touch“ startovanje jednog od 9 programiranih ciklusa koji su na početnom ekranu.
- Konvektomat na 10 nivoa sa „Rack Control“ sistemom, ima mogućnost pripreme različitih jela, a sa završetkom u isto vreme.
- „Recipe Tuner“ za jednostavno modifikovanje i personalizovanje programa-recepata
- „Delta T“ Cooking priprema jela uz kontrolu temperature jezgra (opcionalno uz sondu)
- Funkcija održavanja temperature već pripremljenih jela
- „Cooldown“ funkcija obaranja temperature
Konvektomat 10 tacni GN 1/1 – sa programiranjem
MOVAIR serija konvektomata
Startovanje ciklusa pritiskom na ikonu na početnom ekranu menija – pokreće se željeni program rada.

Konvektomat sa 10 tacni i prgramiranjem poseduhe interfejs „RecipeTuner“: omogućava jednostavnu modifikaciju i personalizaciju programa pripreme hrane. „RecipeTuner“ se menja u zavisnosti od načina pripreme hrane, za regulisanje kuvanja, pečenja, stepena vlažnosti i narastanja.
Novi sistem „Rack Control“ dozvoljava pripremu više vrsta jela na različitim nivoima, uz mogućnost da sva jela budu gotova u isto vreme.
Konvektomat 10 tacni sa programiranjem – jednostavno unošenje novih recepata i korekcija već postojećih.
Grejanje komore konvektomata sa INCOLOY grejačima visokih performansi.
Osnovne karakteristike:
- Touch screen kontrolni panel 7″.
- USB port za unos recepata i update firmware-a.
- Automatska klapna za ventilaciju.
- Temperatura 50° – 300° C.
- Ventilator sa 3 brzine.
- Tajmer 1`- 120` minuta + kontinuiran rad.
- Kontrola relativne vlažnosti unutar komore.
- Cooking mode (način obrade namirnica):
– konvekcijski (strujanem vrelog vazduha)
– parni (obrada parom)
– kombinovani (konvekcijski sa zadatim procentom vlage u komori) - Konvektomat 10 tacni sa programiranjem 999 recepata u 9 faza rada svakog ciklusa.
- „One Touch“ startovanje jednog od 9 programiranih ciklusa koji su na početnom ekranu.
- Konvektomat na 10 nivoa sa „Rack Control“ sistemom, ima mogućnost pripreme različitih jela, a sa završetkom u isto vreme.
- „Recipe Tuner“ za jednostavno modifikovanje i personalizovanje programa-recepata
- „Delta T“ Cooking priprema jela uz kontrolu temperature jezgra (opcionalno uz sondu)
- Funkcija održavanja temperature već pripremljenih jela
- „Cooldown“ funkcija obaranja temperature
Opcionalno:
- Konvektomat 10 GN 1/1 NMTE10XW_L sa sistemom samopranja
- Konvektomat 10 GN 1/1 NMTE10X_R vrata sa šarkama na desnoj strani, levo kontrolni panel
- „Core probe“ sonda temperature jezgra
- postolje za peć, sa nosacima tacni
- automatski omekšivač vode
- filter za kamenac
| Dimenzije (ŠxDxV) | 907x752x1037 mm |
|---|---|
| Napajanje | 400 VAC |
| Snaga | 12,6 kW |
| Zagrevanje komore | INCOLOY električni grejači |
| Kapacitet plehova | 10 GN 1/1, 10 EN 600×400 |
| Visina između plehova | 74 mm |
| Dimenzija komore (ŠxDxV) | 645x450x800 mm |
| Kontrola | touch screen panel 7″ |
| Tajmer | 1’ – 120’, kontinuiran ciklus |
| USB priključak | upisivanje recepata za pripremu / update firmware-a |
| Programiranje | 999 programa + 9x „one touch“ (svaki program u 9 faza) |
| Radna temperatura | 50°-300°C |
| Sonda jezgra | delta T priprema, omogućava praćenje temperature jezgra proizvoda |
| Način rada peći | 3 moda: konvekcijski, parni, kombinovani |
| Ventilator | 3 brzine – inverter |
| Sistem vlaženja vazduha | direct steam – direktna para |
| Ciklus hlađenja komore | sa otvorenim ili zatvorenim vratima |
| Vrata peći | duplo staklo sa vazdušnom zavesom |
| Unutrašnje osvetljenje | halogen svetlo |
| Materijal izrade komore | INOX AISI 304 |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Napajanje vodom | ventil ¾” |
| Otpadna voda | Ø 32 mm |
| Težina | 110 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Opcionalna dodatna oprema | dodatak za pečenje pilića, dodatak za ražnjiće, grill ploča, korpa za pomfrit, pizza ploča, postolje sa nosačima plehova, sonda jezgra – core probe |
| Garancija | 24 meseca |
| Proizvođač | Giorik S.p.A Italy |
Giorik SpA je proizvodna kompanija osnovana 1963. godine.
Misija kompanije Giorik SpA je usmerena na istraživanje i razvoj tehnološki inovativnih rešenja za profesionalnu ugostiteljsku opremu koju proizvode.
U ponudi su konvektomati, salamanderi i termo blok uređaji.
Proizvođač je najpoznatiji po vrhunskim salamanderima, za koje slobodno možemo reći da su broj 1 u svetu, obzirom da ih koriste svi vodeći hotelski lanci, kao i drugi proizvođači opreme, za koje ih Giorik SpA uslužno proizvodi.
Preko 60 godina inovacija
Proizvode intuitivnu opremu jer čvrsto veruju u potrebu pojednostavljenja složenih operacija koje se svakodnevno izvode u modernim profesionalnim kuhinjama. Cilj je implementiranje inovacija kroz stvaranje tehnološki naprednih proizvoda sa visokim standardom kvaliteta.
Kombinacija stručnosti, podrške i pomoći je osnovni dokaz sveobuhvatne usluge koju pružaju svojim klijentima, ne samo kao proizvođačima već i kao vodećim eksponentima u profesionalnoj ugostiteljskoj industriji.
Tokom faze proučavanja i razvoja mašina, dizajniranje komponenata se vrši korak po korak, empirijskim testovima koji odmah prikazuju validnost usvojenih rešenja. Test laboratorija proizvođača Giorik SpA, opremljena sofisticiranim instrumentima i naprednom tehnologijom, omogućava intenzivnu upotrebu mašina koje se stalno proveravaju za efikasnost, performanse i bezbednosne parametre, tako da se eventualni kvarovi mogu predvideti i otkloniti u procesu proizvodnje.
Konvektomat je termički uređaj za profesionalnu obradu namirnica putem podizanja temperature i objedinjuje karakteristike konvekcijske peći (duvaljke) i autoklava (parnog generatora, steamer-a). Konvektomat može da se koristi kao konvekcijska pećnica (duvaljka) – obrada namirnica kruženjem vrelog vazduha, odnosno da vrelom parom termički obrađuje namirnice ili da koristi oba pomenuta načina, kombinovano. Prednosti ovog uređaja su znatne: kraće vreme za koje se namirnice termički obrade, mogućnost različitih vrsta termičke obrade, očuvanje originalnog kvaliteta i ukusa namirnica… Takođe, delimo ih i u zavisnosti od toga šta im je primarni energent: Prednosti: Mane: Prednosti: Mane: Kapacitet konvektomata je izražen u broju GN (gastro norm) plehova. U zavisnosti od modela, konvektomati primaju 2/3, 1/1 ili 2/1 GN plehove. Visina između plehova-tacni, je uglavnom oko 70 mm, obzirom da se plehovi dubine 65h mm najčešće koriste u profesionalnim kuhinjama. Broj obroka u konvektomatu, odnosno porcija, zavisi od kapaciteta plehova, visine između nosača plehova, gramaži porcija, kao i same snage uređaja. Primer kapaciteta* izražen u GN plehovima i broju pripremljenih porcija u jednom ciklusu: *Kapaciteti su informativnog karaktera i zavise od brojnih faktora: gramaže i nutritivnog sastava obroka, modela konvektomata …
Šta je KONVEKTOMAT?
KOMBINOVANO PARNA PEĆ
Istorija konvektomata
VRSTE KOMBINOVANO-PARNIH PEĆI – KONVEKTOMATA
Postoje dve osnovne podele konvektomata
PREDNOSTI I MANE DVE OSNOVNE VRSTE KONVEKTOMATA
KONVEKTOMATI SA DIREKTNIM UBACIVANJEM PARE – DIRECT STEAM
KONVEKTOMATI SA BOJLEROM – BOILER VERSION
Kapacitet konvektomata i broj obroka
Slični proizvodi …
Konvektomat GIORIK NMTE10XW_R
Konvektomat 10 tacni GN 1/1 - sa samopranjem, pojačanim grejanjem i programiranjem
Giorik Movair serija konvektomata
Osnovne karakteristike:
- Touch screen kontrolni panel 7".
- USB port za unos recepata i update firmware-a.
- Automatska klapna za ventilaciju.
- Temperatura 50° - 300° C.
- Ventilator sa 3 brzine.
- Tajmer 1`- 120` minuta + kontinuiran rad.
- Kontrola relativne vlažnosti unutar komore.
- Cooking mode (način obrade namirnica): - konvekcijski (strujanem vrelog vazduha) - parni (obrada parom) - kombinovani (konvekcijski sa zadatim procentom vlage u komori)
- Konvektomat 10 tacni sa programiranjem 999 recepata u 9 faza rada svakog ciklusa.
- "One Touch" startovanje jednog od 9 programiranih ciklusa koji su na početnom ekranu.
- Konvektomat na 10 nivoa sa "Rack Control" sistemom, ima mogućnost pripreme različitih jela, a sa završetkom u isto vreme.
- "Recipe Tuner" za jednostavno modifikovanje i personalizovanje programa-recepata
- "Delta T" Cooking priprema jela uz kontrolu temperature jezgra (opcionalno uz sondu)
- Funkcija održavanja temperature već pripremljenih jela
- "Cooldown" funkcija obaranja temperature
Konvektomat GIORIK NMTE10X_R
Konvektomat 10 plehova GN 1/1 - sa programiranjem
Giorik Movair
Osnovne karakteristike:
- Touch screen kontrolni panel 7".
- USB port za unos recepata i update firmware-a.
- Automatska klapna za ventilaciju.
- Temperatura 50° - 300° C.
- Ventilator sa 3 brzine.
- Tajmer 1`- 120` minuta + kontinuiran rad.
- Kontrola relativne vlažnosti unutar komore.
- Cooking mode (način obrade namirnica): - konvekcijski (strujanem vrelog vazduha) - parni (obrada parom) - kombinovani (konvekcijski sa zadatim procentom vlage u komori)
- Konvektomat 10 plehova sa programiranjem 999 recepata u 9 faza rada svakog ciklusa.
- "One Touch" startovanje jednog od 9 programiranih ciklusa koji su na početnom ekranu.
- Konvektomat na 10 nivoa sa "Rack Control" sistemom, ima mogućnost pripreme različitih jela, a sa završetkom u isto vreme.
- "Recipe Tuner" za jednostavno modifikovanje i personalizovanje programa-recepata
- "Delta T" Cooking priprema jela uz kontrolu temperature jezgra (opcionalno uz sondu)
- Funkcija održavanja temperature već pripremljenih jela
- "Cooldown" funkcija obaranja temperature
Gasna konvekcijska peć GIORIK NEMG102
Povezani proizvodi
Giorik FG9117T gasna friteza
Giorik FE9117 električna friteza
PIRA 80 Black peć na ćumur
SIRMAN Canova 300 mesoreznica
Profesionalna kuhinjska mesoreznica prečnika noža 300 mm
- zaobljeno kućište bez oštrih ivica
- kućište od aluminijumske legure
- jaka i kompaktna struktura
- bešumni motor sa pojačanim ventilirajućim hlađenjem
- prenos kaiš u zatvorenom prostoru
- klizač sa smopodmazivanjem
- zaštitna guma na krajevima klizača - odbojnici
- distancer odrezaka izrađen od nerđajućeg čelika
- donji poklopac - zaštita motora
- ugrađen oštrač noža



