Gasna friteza Elframo GT 17
2.003 € cena bez PDV-a
Profesionalna gasna friteza jedan bazen;
- upresovan bazen bez varova kapaciteta 17 litara ulja;
- korpa dimenzije 215x375x120h mm;
- kapacitet prženja ~18kg/h;
Profesionalna gasna friteza jedan bazen za 17 litara ulja.
Vsioke performanse sa velikom uštedom energije i ulja
Specijalno konstruisan tank zapremine 21 litar, omogućava otpadnim česticama da padaju u hladnu zonu kako bi se izbeglo njihovo pregorevanje i produžio životni vek ulja.
Tank je postavljen direktno iznad gorionika snage 12 kW, sa dva velika izmenjivača toplote.
Ovim sistemom ulje dostiže radnu temperaturu za samo 10-15 minuta i raspoloživa toplota se koristi do maksimalne efikasnosti uz najniže moguće troškove.
Velika snaga omogućava brz oporavak temperature ulja u fritezi, bez obzira na količinu od 17 litara, te na taj način sprečava da proizvod primi veću količinu ulja i izgubi na kvalitetu.
Profesionalna gasna friteza GT17 ima kapacitet prženja ~18kg/h smrznutog pomfrita.
Kontrole
Profesionalna plinska friteza sa jednostavnim kontrolama.
Termostatski gasni ventil.
Kontrole na GT seriji gasnih friteza su elektromehaničke sa piezzoelektričnim paljenjem gorionika – ne zahteva elektropriključak.
Analogni termometar, za prikaz temperature ulja, se nalazi na prednjoj strani friteze.
Termostati
Temperatura ulja u tanku je kontrolisana pomoću termostata sa senzorskim sondama – glavna sonda omogućavava optimalno podešavanja temperature procesa prženja, dok je druga sigurnosna za slučaj otkazivanja radnog termostata i izbegavanje pregrevanja ulja.
Korpa friteze
Korpa dimenzije 215x375x120h mm
Sigurnost
Sigurnosni termostat je sa dugmetom za ručno resetovanje – nakon provere uzroka pregrevanja ulja u fritezi.
Profesionalna gasna friteza poseduje sigurnosni magnetni ventil koji u trenutku prekida dovod gasa u slučaju gašenja plamena.
Filtracija ulja i čišćenje
Ispod tanka se nalazi posuda za sakupljanje ulja od nerđajućeg čelika sa uklonjivim filterom i slavina za ispuštanje ulja.
Sistem za ispuštanje ulja iz plinske friteze, postavljen je unutar friteze, zatvoren vratima.
Profesionalna plinska friteza Elframo GT serije dostupna u više varijanti:
- GT 10 stona gasna friteza 1 bazen 10 litara ulja
- GT 10+10 stona gasna friteza dva bazena po 10 litara ulja
- GTS 17+17 – stona gasna friteza dva bazena po 17 litara ulja
- GT 17 – 1 bazen 17 litara ulja
- GT 17+17 – gasna friteza dva bazena po 17 litara ulja
- GT 35 – 1 bazen 35-46 litara ulja
Opcionalno:
- 2 korpe 105x375x120h mm
- točkovi sa kočnicom
- kontejner za ispuštanje ulja na točkovima
| Dimenzije (ŠxDxV) | 400x700x1110 mm |
|---|---|
| Napajanje | GAS |
| Ukupna snaga | 12 kW |
| Zapremina bazena | 17 litara ulja |
| Dimenzija korpe (ŠxDxV) | 1 korpa 215X375X120h mm |
| Regulacija temperature | 50°-190° C |
| Kontrola gorionika | termostatski ventil sa termosondom i pilot plamenom |
| Zaštita od pregrevanja | sigurnosni termostat sa resetom (230° C) |
| Materijal izrade korpe | hromirana čelična žica |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Opcionalna dodatna oprema | korpa 1/2 105x375x120h mm, točkovi sa kočnicom |
| Težina | 55 kg |
| Garancija | 12 meseci |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Elframo S.p.A Italy |
Slični proizvodi …
Gasna friteza Elframo GT 17+17
Gasna friteza Elframo GT35
Povezani proizvodi
Električni kazan Giorik PEI705 50LT
Kuhinjski električni kazan kapaciteta 50 litara – indirektno grejanje
- Dno izradjeno od poliranog INOX AISI 316L
- Stranice kazana od INOX AISI 304
- Zaobljen spoj stranice i dna
- Indirektno grejanje sa sigurnosnim sistemom
- Slavina za sipanje tople i hladne vode
- Ventil za ispuštanje tečnosti iz kazana 1”½
Ljuštilica krompira SIRMAN PPJ 10
Ljuštilica za krompir kapaciteta 170 kg/h
- INOX disk za ljuštenje sa lako zamenjivom abrazivnom površinom
- prenosni kaiš sa samozatezanjem
- odvojiva posuda (bez upotrebe alata), periva u mašini za pranje posudja
- INOX vrata za kipovanje, sa dihtungom i zaključavanjem
- Automatsko kipovanje
- Podesive nogare sa mogućnošću ankerisanja u pod
- Sigurnosne zaštite: mikroprekidač na poklopcu, mikroprekidač na vratima
SIRMAN PPJ 10 ljuštilica krompira je pogodna i za ostalo krtolasto povrće (šargarepa, celer, cvekla ...).
Opcionalno:
- veliki izliv za kese za pakovanje (komercijalno pakovanje oljuštenog krompira)
- brza spojka za dovod vode na poklopcu - jednostavno spajanje na dovod vode
- INOX sito za otpad - sprečava zagušenje kanalizacije, prikuplja otpad od oguljenog krompira
SIRMAN ljuštilica za krompir PPJ dostupna i u kapacitetu 20kg po ciklusu - PPJ 20

