Gasna friteza Elframo GT35
2.732 € cena bez PDV-a
Profesionalna gasna friteza sa velikim bazenom;
- kapacitetulja min. 35 litara do max. 46 litara;
- upresovan bazen bez varova;
- korpa dimenzija 540x365x120h mm;
- kapacitet prženja ~25kg/h;
Profesionalna gasna friteza sa velikim bazenom kapaciteta 35 do 46 litara ulja.
Vsioke performanse sa velikom uštedom energije i ulja
Specijalno konstruisan, omogućava otpadnim česticama da padaju u hladnu zonu kako bi se izbeglo njihovo pregorevanje i produžio životni vek ulja.
Tank je postavljen direktno iznad gorionika snage 19 kW, sa tri velika izmenjivača toplote.
Ovim sistemom ulje dostiže radnu temperaturu za samo 10-15 minuta i raspoloživa toplota se koristi do maksimalne efikasnosti uz najniže moguće troškove.
Velika snaga omogućava brz oporavak temperature ulja u fritezi, bez obzira na količinu ulja od 46 litara, te na taj način sprečava da proizvod primi veću količinu ulja i izgubi na kvalitetu.
Profesionalna gasna friteza sa velikim bazenom GT35 ima kapacitet prženja ~25kg/h smrznutog pomfrita.
Gasna friteza GT35 ima kapacitet bazena za minimalno 35 litara ulja, odnosno maksimalno 46 litara ulja.
Kontrole
Profesionalna plinska friteza sa jednostavnim kontrolama.
Termostatski gasni ventil.
Kontrole na GT seriji gasnih friteza su elektromehaničke sa piezzoelektričnim paljenjem gorionika – ne zahteva elektropriključak.
Analogni termometar, za prikaz temperature ulja, se nalazi na prednjoj strani friteze.
Termostati
Temperatura ulja u tanku je kontrolisana pomoću termostata sa senzorskim sondama – glavna sonda omogućavava optimalno podešavanja temperature procesa prženja, dok je druga sigurnosna za slučaj otkazivanja radnog termostata i izbegavanje pregrevanja ulja.
Korpa friteze
1 korpa dimenzije 540x365x120h mm
Sigurnost
Sigurnosni termostat je sa dugmetom za ručno resetovanje – nakon provere uzroka pregrevanja ulja u fritezi.
Profesionalna gasna friteza poseduje sigurnosni magnetni ventil koji u trenutku prekida dovod gasa u slučaju gašenja plamena.
Filtracija ulja i čišćenje
Ispod tanka se nalazi posuda za sakupljanje ulja od nerđajućeg čelika sa uklonjivim filterom i slavina za ispuštanje ulja.
Sistem za ispuštanje ulja iz plinske friteze, postavljen je unutar friteze, zatvoren vratima.
Profesionalna gasna friteza Elframo GT serije dostupna u 3 varijante:
- GT 17 – 1 bazen 17 litara ulja
- GT 17+17 – 2 bazena po 17 litara ulja
- GT 35 – gasna friteza sa velikim bazenom max 46 litara ulja
Opcionalno:
- 2 korpe 265x365x120h mm
- točkovi sa kočnicom
- kontejner za ispuštanje ulja na točkovima
| Dimenzije (ŠxDxV) | 700x700x1139 mm |
|---|---|
| Napajanje | GAS |
| Ukupna snaga | 19 kW |
| Zapremina bazena | 46 litara ulja |
| Dimenzija korpe (ŠxDxV) | 1 korpa 540x365x120h mm |
| Regulacija temperature | 50°-190° C |
| Kontrola gorionika | termostatski ventil sa termosondom i pilot plamenom |
| Zaštita od pregrevanja | sigurnosni termostat sa resetom (230° C) |
| Materijal izrade korpe | hromirana čelična žica |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Opcionalna dodatna oprema | 2 korpe 265x365x120h mm, točkovi sa kočnicom |
| Težina | 95 kg |
| Garancija | 12 meseci |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Elframo S.p.A Italy |
Slični proizvodi …
Gasna friteza Elframo GT 17
Gasna friteza Elframo GT 17+17
Povezani proizvodi
PIRA 80 Black peć na ćumur
SIRMAN PD RR-RR preklopni toster
FAMA Pelapatate P10 ljuštilica krompira
SIRMAN TC 32 Barcellona ICE mlin za meso
Hladjeni mlin za meso #32
Profesionalna mašina za mlevenje mesa
Thermo-electric hladjenje glave (bez kompresora)
- INOX kućište
- IP 54 zažtita
- kontrole na 24 V
- sistem prenosa zatvoren uljni reduktor
- samoventilirajući motor
- dva smera okretanja puža
- jednostavno održavanje
- rešetka na izlazu, prečnik rupe: Ø 4,5 mm (standardno uz mašinu)
- samooštreći noževi od nerdjajućeg čelika
Opcionalno:
- unger system
- 1/2 unger system
- formater za hamburgere
- nastavak za punjenje kobasica
- zaštita za šajbne > 8 mm

