Gasna friteza Elframo GT 17
2.003 € cena bez PDV-a
Profesionalna gasna friteza jedan bazen;
- upresovan bazen bez varova kapaciteta 17 litara ulja;
- korpa dimenzije 215x375x120h mm;
- kapacitet prženja ~18kg/h;
Profesionalna gasna friteza jedan bazen za 17 litara ulja.
Vsioke performanse sa velikom uštedom energije i ulja
Specijalno konstruisan tank zapremine 21 litar, omogućava otpadnim česticama da padaju u hladnu zonu kako bi se izbeglo njihovo pregorevanje i produžio životni vek ulja.
Tank je postavljen direktno iznad gorionika snage 12 kW, sa dva velika izmenjivača toplote.
Ovim sistemom ulje dostiže radnu temperaturu za samo 10-15 minuta i raspoloživa toplota se koristi do maksimalne efikasnosti uz najniže moguće troškove.
Velika snaga omogućava brz oporavak temperature ulja u fritezi, bez obzira na količinu od 17 litara, te na taj način sprečava da proizvod primi veću količinu ulja i izgubi na kvalitetu.
Profesionalna gasna friteza GT17 ima kapacitet prženja ~18kg/h smrznutog pomfrita.
Kontrole
Profesionalna plinska friteza sa jednostavnim kontrolama.
Termostatski gasni ventil.
Kontrole na GT seriji gasnih friteza su elektromehaničke sa piezzoelektričnim paljenjem gorionika – ne zahteva elektropriključak.
Analogni termometar, za prikaz temperature ulja, se nalazi na prednjoj strani friteze.
Termostati
Temperatura ulja u tanku je kontrolisana pomoću termostata sa senzorskim sondama – glavna sonda omogućavava optimalno podešavanja temperature procesa prženja, dok je druga sigurnosna za slučaj otkazivanja radnog termostata i izbegavanje pregrevanja ulja.
Korpa friteze
Korpa dimenzije 215x375x120h mm
Sigurnost
Sigurnosni termostat je sa dugmetom za ručno resetovanje – nakon provere uzroka pregrevanja ulja u fritezi.
Profesionalna gasna friteza poseduje sigurnosni magnetni ventil koji u trenutku prekida dovod gasa u slučaju gašenja plamena.
Filtracija ulja i čišćenje
Ispod tanka se nalazi posuda za sakupljanje ulja od nerđajućeg čelika sa uklonjivim filterom i slavina za ispuštanje ulja.
Sistem za ispuštanje ulja iz plinske friteze, postavljen je unutar friteze, zatvoren vratima.
Profesionalna plinska friteza Elframo GT serije dostupna u više varijanti:
- GT 10 stona gasna friteza 1 bazen 10 litara ulja
- GT 10+10 stona gasna friteza dva bazena po 10 litara ulja
- GTS 17+17 – stona gasna friteza dva bazena po 17 litara ulja
- GT 17 – 1 bazen 17 litara ulja
- GT 17+17 – gasna friteza dva bazena po 17 litara ulja
- GT 35 – 1 bazen 35-46 litara ulja
Opcionalno:
- 2 korpe 105x375x120h mm
- točkovi sa kočnicom
- kontejner za ispuštanje ulja na točkovima
| Dimenzije (ŠxDxV) | 400x700x1110 mm |
|---|---|
| Napajanje | GAS |
| Ukupna snaga | 12 kW |
| Zapremina bazena | 17 litara ulja |
| Dimenzija korpe (ŠxDxV) | 1 korpa 215X375X120h mm |
| Regulacija temperature | 50°-190° C |
| Kontrola gorionika | termostatski ventil sa termosondom i pilot plamenom |
| Zaštita od pregrevanja | sigurnosni termostat sa resetom (230° C) |
| Materijal izrade korpe | hromirana čelična žica |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Opcionalna dodatna oprema | korpa 1/2 105x375x120h mm, točkovi sa kočnicom |
| Težina | 55 kg |
| Garancija | 12 meseci |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Elframo S.p.A Italy |
Slični proizvodi …
Gasna friteza Elframo GT 17+17
Gasna friteza Elframo GT35
Povezani proizvodi
Električni kazan Giorik PEI705 50LT
Kuhinjski električni kazan kapaciteta 50 litara – indirektno grejanje
- Dno izradjeno od poliranog INOX AISI 316L
- Stranice kazana od INOX AISI 304
- Zaobljen spoj stranice i dna
- Indirektno grejanje sa sigurnosnim sistemom
- Slavina za sipanje tople i hladne vode
- Ventil za ispuštanje tečnosti iz kazana 1”½
GRILLVAPOR GE 819 EL električni grill
Grilling system Arris GRILLVAPOR ® technology - grill sa vodom
Zahvaljujući patentiranoj tehnologiji Arris Grillvapor®, gubitak težine (-20%) i gubitak volumena su smanjeni, povećane su porcije pripremljene hrane, što donosi velike ekonomske koristi onima koji koriste Girillvapor®.
Patentirana tehnologija Arris Grillvapor® omogućava brže pečenje (u proseku 20% u odnosu na tradicionalne sisteme za grilovanje) i omogućava Vam da pripremate hranu na zdrav način sa očuvanjem živih boja hrane.
Zahvaljujući posebnom patentiranom sistemu za pečenje, pojačava ukuse i organoleptičke karakteristike hrane, eliminiše upotrebu ulja i masti za začinjavanje radi dalje ekonomske uštede.
Temperature se može kontrolisati u 11 nivoa za savršeno pečenje
- Grillvapor® tehnologija za brže kuvanje (+ 20% u poređenju sa tradicionalnim roštiljima)
- Precizno snabdevanje strujom
- Brže čišćenje, manje vremena za čišćenje
- Opciona sonda za kontrolu procesa pečenja
- Održavanje sočnosti u hrani
- Manji gubitak težine: - 20% prosečno (ušteda na sirovini)
- Manji pad zapremine proizvoda (više porcija od iste količine sirovine)
- Manja upotreba ulja i začina (štednja sirovina)
- Smanjen dim u odnosu na tradicionalne roštilje
PIRA 80 Black peć na ćumur
SOFTCOOKER Wi-food SIRMAN sous vide
Sirmanov Wi-food (wi-fi) softcooker aparat (sous vide uređaj) omogućava Vam pristup velikom broju oprobanih i testiranih recepata, putem besplatne aplikacije za mobilni telefon. Recepti mogu biti sačuvani i podeljeni, Vaš restoran može biti reklamiran besplatno putem ove aplikacije u samo par koraka. Sve ovo dolazi uz moćni i fleksibilni softcooker sa touch screen ekranom visoke rezolucije.
Sous vide tehnologija pripreme namirnica:
- Precizno održavanje temperature °C 24 ÷ 99
- Displej za prikaz temperature i vremena
- IP67 zaštita touch screen 5"
- Kućište od anodiziranog aluminijuma sa ABS plastikom
- Kačenje na posudu sa klipsom
- Automatsko gašenje u slučaju vađenja uređaja iz posude
- Sous vide aparat sa pumpom za recirkulaciju tečnosti - ujednačena temperatura
- Senzor temperature sprečava preopterećenje i pregrevanje uređaja
- Aplikacijom se može upravljati sa nekoliko uređaja
- Kuvanje u više faza
Unapređen model u odnosu na tradicionalni SOFTCOOKER Sirman Y09.
https://youtu.be/9_D7R4WjRpIAplikacija za wi-fi softcooker dostupna na:
www.softcooker.com

