Plinska friteza Elframo GT 10+10
2.057 € cena bez PDV-a
Profesionalna stona plinska friteza sa dva bazena 10+10 litara ulja;
- visoke performanse sa minimalnim dimenzijama
- friteza namenjena za fast food upotrebu
- 2 korpe dimenzije 215x290x120h mm;
- kapacitet prženja ~16-20kg/h smrznutog pomfrita;
Profesionalna stona plinska friteza sa dva bazena zapremine 10+10 litara ulja.
Stona plinska friteza – visoke performanse sa velikom uštedom energije i ulja
Specijalno konstruisani bazeni zapremine 2×13 litara, omogućavaju otpadnim česticama da padaju u hladnu zonu kako bi se izbeglo njihovo pregorevanje i produžio životni vek ulja.
Bazen friteze je postavljen direktno iznad gorionika snage 6,5 kW, sa dva velika izmenjivača toplote za svaki bazen, ukupne snage 13 kW.
Ovim sistemom ulje dostiže radnu temperaturu za samo 10-15 minuta i raspoloživa toplota se koristi do maksimalne efikasnosti uz najniže moguće troškove.
Velika snaga omogućava brz oporavak temperature ulja u fritezi, bez obzira na količinu od 10 litara u bazenu, te na taj način sprečava da proizvod primi veću količinu ulja i izgubi na kvalitetu, usled naglog pada temperature ubacivanjem smrznutih proizvoda.
Profesionalna stona plinska friteza sa dva bazena GT10+10 ima kapacitet prženja 16-20kg/h smrznutog pomfrita.
Kontrole
Profesionalna stona plinska friteza sa jednostavnim kontrolama.
Termostatski gasni ventil sa nezavisnom kontrolom za svaki bazen.
Kontrole na GT seriji gasnih friteza su elektromehaničke sa piezzoelektričnim paljenjem gorionika – ne zahteva elektropriključak.
Termostati
Profesionalna dupla plinska friteza sa termostatskom kontrolom temperature ulja u bazenu, nezavisno za svaki bazen i senzorskim sondama – glavna sonda omogućavava optimalno podešavanja temperature procesa prženja, dok je druga sigurnosna za slučaj otkazivanja radnog termostata i izbegavanje pregrevanja ulja.
Korpe friteze
Stona plinska friteza sa korpama dimenzije 215x290x120h mm.
Uz fritezu se isporučuju dve korpe.
Sigurnost
Sigurnosni termostat je sa dugmetom za ručno resetovanje – nakon provere uzroka pregrevanja ulja u fritezi.
Vidljiv pilot plamen.
Profesionalna plinska friteza sa dva bazena, poseduje sigurnosni magnetni ventil koji u trenutku prekida dovod gasa u slučaju gašenja plamena na bilo kom od gorionika.
Filtracija ulja i čišćenje
Slavine za ispuštanje ulja iz plinske friteze, postavljene su sa prednje strane.
Plinska friteza sa dva bazena se isporučuje bez tanka za ispuštanje ulja.
Profesionalna plinska friteza Elframo GT serije dostupna u više varijanti:
- GT 10 stona gasna friteza 1 bazen 10 litara ulja
- GT 10+10 stona gasna friteza dva bazena po 10 litara ulja
- GTS 17+17 – stona gasna friteza dva bazena po 17 litara ulja
- GT 17 – 1 bazen 17 litara ulja
- GT 17+17 – gasna friteza dva bazena po 17 litara ulja
- GT 35 – 1 bazen 35-46 litara ulja
Opcionalno:
- 4 korpe 1/2 105x290x120h mm
- rešetka za dno bazena
| Dimenzije (ŠxDxV) | 700x600x409 mm |
|---|---|
| Napajanje | GAS |
| Ukupna snaga | 6,5+6,5 kW |
| Zapremina bazena | 10+10 litara ulja |
| Dimenzija korpe (ŠxDxV) | 2 korpe 215x290x120h mm |
| Regulacija temperature | 50°-190° C |
| Kontrola gorionika | termostatski ventil sa termosondom i pilot plamenom |
| Zaštita od pregrevanja | sigurnosni termostat sa resetom (230° C) |
| Materijal izrade korpe | hromirana čelična žica |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Opcionalna dodatna oprema | korpa 1/2 105x290x120h mm |
| Težina | 54 kg |
| Garancija | 12 meseci |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Elframo S.p.A Italy |
Slični proizvodi …
Gasna friteza Elframo GT 17
Gasna friteza Elframo GT 17+17
Gasna friteza Elframo GTS 17+17
Gasna friteza Elframo GT35
Povezani proizvodi
Giorik FG9117T gasna friteza
Električni kazan Giorik PEI910 100LT
Kuhinjski električni kazan kapaciteta 100 litara – indirektno grejanje
- Dno izradjeno od poliranog INOX AISI 316L
- Stranice kazana od INOX AISI 304
- Zaobljen spoj stranice i dna
- Indirektno grejanje sa sigurnosnim sistemom
- Slavina za sipanje tople i hladne vode
- Ventil za ispuštanje tečnosti iz kazana 2”
Giorik SH30 Hi-Lite Salamander
- Visoko efikasni grejni elementi dostižu temperaturu za kuvanje u rekordnom vremenu <8 sec
- Do 79% uštede energije
- Skraćeno vreme čišćenja i održavanja
- Usmereno dejstvo bez rasipanja toplote
Salamander grill su otvoreni uređaji koji generišu toplotu, odozgo na dole, pomoću specijalno dizajniranih grejača, smeštenih u gornji deo uređaja koji je pokretan po vertikalnoj osi, te omogućava povećanje ili smanjenje razmaka od hrane do izvora toplote u zavisnosti od načina pripreme hrane.
Idealno za gratiniranje, zagrevanje, grilovanje, tostiranje ...
grejna površina 1/1 GN
SIRMAN TC 32 Barcellona ICE mlin za meso
Hladjeni mlin za meso #32
Profesionalna mašina za mlevenje mesa
Thermo-electric hladjenje glave (bez kompresora)
- INOX kućište
- IP 54 zažtita
- kontrole na 24 V
- sistem prenosa zatvoren uljni reduktor
- samoventilirajući motor
- dva smera okretanja puža
- jednostavno održavanje
- rešetka na izlazu, prečnik rupe: Ø 4,5 mm (standardno uz mašinu)
- samooštreći noževi od nerdjajućeg čelika
Opcionalno:
- unger system
- 1/2 unger system
- formater za hamburgere
- nastavak za punjenje kobasica
- zaštita za šajbne > 8 mm

