Konvektomat GIORIK SNHE102W
12.782 € cena bez PDV-a
Konvektomat kapaciteta 10 plehova GN 2/1 ili 20 plehova GN 1/1
Integrisan generator pare – bojler
- 10” ekran osetljiv na dodir, 9 faza kuvanja;
- kombinovani sistem proizvodnje pare BOILER/DIRECT;
- unapred podešeni programi (recepti);
- ručni tuš na povratnom crevu kao standard;
- sonda jezgra sa 1 tačkom merenja kao standard (multipoint kao opcija);
- sistem kontrole kvaliteta pare (suva-vlažna) STEAM TUNER;
- W automatski sistem za pranje sa tečnim deterdžentom ili tabletama;
- automatsko uklanjanje kamenca iz bojlera;
- 6 brzina ventilatora;
- kontrola vlažnosti u komori METEO SYSTEM;
- USB konekcija;
- delta T kuvanje – sa zadatom razlikom u temperaturi komore i jezgra;
- automatska promena smera rotacije ventilatora u skladu sa podešenim ciklusom rada;
- brzo hlađenje i sa otvorenim vratima;
- komorno led osvetljenje;
- Wi-Fi kao standard;
- dvostruko zastakljena vrata;
- brzo startovanje sa početnog ekrana – omiljeni recepti;
- SMART COOKING sistem koji prepoznaje opterećenje i omogućava da se prilagodi odgovarajući program prema vrsti hrane u samo nekoliko koraka;
Konvektomat sa 10 plehova GN 2/1 ili 20 GN 1/1
Giorik Steambox serije „H“ nudi dva načina generisanja pare:
- generator pare – bojler
- instant para
U zajedničkom radu, ove dve metode dovode do maksimalnog učinka u proizvodnji pare. Ove prednosti lako se mere u pogledu brzine, efikasnosti, uštede energije i kvaliteta pare.

Interfejs „RecipeTuner“ omogućava jednostavnu modifikaciju i personalizaciju programa pripreme hrane u konvektomatu.
„RecipeTuner“ se menja u zavisnosti od načina pripreme hrane, za regulisanje kuvanja, pečenja, stepena vlažnosti i narastanja.

Novi sistem „Rack Control“ dozvoljava pripremu više vrsta jela u konvektomatu na različitim nivoima konvektomata uz mogućnost da sva jela budu gotova u isto vreme.
Giorik Steambox konvektomati su opremljeni patentiranim sistemom za regulaciju nivoa vlage u samoj pari – vlažna ili suva para u zavisnosti od potrebe ciklusa pripreme u konvektomatu.
Za savršenu klimu u komori konvektomata, Giorik je patentirao jedinstveni sistem kontrole vlage (Meteo System) koristeći program koji analizira relevantne parametre unutar komore nakon čega dodaje paru u komoru ili ispušta višak vlage.
Standardna oprema:
- Sonda jezgra
- Tuš crevo za pranje komore
- Integrisan sistem samopranja (tečnost za pranje ili tablete)
- Manuelni omekšivač vode
Opcionalno:
- Postolje sa nosačima plehova
Konvektomat sa 10 plehova GN 2/1 je dostupan i u verziji bez bojlera
| Dimenzije (ŠxDxV) | 1120x845x1115 mm |
|---|---|
| Napajanje | 400 VAC |
| Snaga | 28,3 kW |
| Zagrevanje komore | INCOLOY električni grejači |
| Kapacitet plehova | 10 GN 2/1, 20 GN 1/1 |
| Dimenzija komore (ŠxDxV) | 637 x 730 x 750 mm |
| Kontrola | touch screen panel 10″, Wi-Fi |
| Tajmer | 1’ – 120’, kontinuiran ciklus |
| USB priključak | upisivanje recepata za pripremu / update firmware-a |
| Programiranje | 999 programa + 9x „one touch“ (svaki program u 9 faza) |
| Radna temperatura | 30°-300°C |
| Sonda jezgra | delta T priprema, omogućava praćenje temperature jezgra proizvoda |
| Način rada peći | 3 moda: konvekcijski, parni, kombinovani |
| Ventilator | 6 brzina – inverter |
| Sistem vlaženja vazduha | generator pare (integrisan bojeler) + direktno ubacivanje |
| Pražnjenje generatora pare | automatsko nakon gašenja peći |
| Ciklus hlađenja komore | sa otvorenim ili zatvorenim vratima |
| Pranje generatora pare | automatsko |
| Održavanje komore | tuš crevo, integrisan sistem samopranja |
| Vrata peći | duplo staklo sa vazdušnom zavesom |
| Unutrašnje osvetljenje | LED svetlo |
| Materijal izrade komore | INOX AISI 304 |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Napajanje vodom | ventil ¾” |
| Otpadna voda | Ø 32 mm |
| Težina | 220 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Opcionalna dodatna oprema | dodatak za pečenje pilića, dodatak za ražnjiće, grill ploča, korpa za pomfrit, pizza ploča, postolje sa nosačima plehova, otvoreno postolje |
| Garancija | 24 meseca |
| Proizvođač | Giorik S.p.A Italy |
Giorik SpA je proizvodna kompanija osnovana 1963. godine.
Misija kompanije Giorik SpA je usmerena na istraživanje i razvoj tehnološki inovativnih rešenja za profesionalnu ugostiteljsku opremu koju proizvode.
U ponudi su konvektomati, salamanderi i termo blok uređaji.
Proizvođač je najpoznatiji po vrhunskim salamanderima, za koje slobodno možemo reći da su broj 1 u svetu, obzirom da ih koriste svi vodeći hotelski lanci, kao i drugi proizvođači opreme, za koje ih Giorik SpA uslužno proizvodi.
Preko 60 godina inovacija
Proizvode intuitivnu opremu jer čvrsto veruju u potrebu pojednostavljenja složenih operacija koje se svakodnevno izvode u modernim profesionalnim kuhinjama. Cilj je implementiranje inovacija kroz stvaranje tehnološki naprednih proizvoda sa visokim standardom kvaliteta.
Kombinacija stručnosti, podrške i pomoći je osnovni dokaz sveobuhvatne usluge koju pružaju svojim klijentima, ne samo kao proizvođačima već i kao vodećim eksponentima u profesionalnoj ugostiteljskoj industriji.
Tokom faze proučavanja i razvoja mašina, dizajniranje komponenata se vrši korak po korak, empirijskim testovima koji odmah prikazuju validnost usvojenih rešenja. Test laboratorija proizvođača Giorik SpA, opremljena sofisticiranim instrumentima i naprednom tehnologijom, omogućava intenzivnu upotrebu mašina koje se stalno proveravaju za efikasnost, performanse i bezbednosne parametre, tako da se eventualni kvarovi mogu predvideti i otkloniti u procesu proizvodnje.
Šta je KONVEKTOMAT?
KOMBINOVANO PARNA PEĆ
Konvektomat je termički uređaj za profesionalnu obradu namirnica putem podizanja temperature i objedinjuje karakteristike konvekcijske peći (duvaljke) i autoklava (parnog generatora, steamer-a). Konvektomat može da se koristi kao konvekcijska pećnica (duvaljka) – obrada namirnica kruženjem vrelog vazduha, odnosno da vrelom parom termički obrađuje namirnice ili da koristi oba pomenuta načina, kombinovano. Prednosti ovog uređaja su znatne: kraće vreme za koje se namirnice termički obrade, mogućnost različitih vrsta termičke obrade, očuvanje originalnog kvaliteta i ukusa namirnica…
Istorija konvektomata
VRSTE KOMBINOVANO-PARNIH PEĆI – KONVEKTOMATA
Postoje dve osnovne podele konvektomata
- konvektomati sa direktnim ubrizgavanjem pare u komoru - bez bojlera (generatora pare);
- konvektomati sa bojlerom - para se stvara u generatoru pare
Takođe, delimo ih i u zavisnosti od toga šta im je primarni energent:
- strujne (električni konvektomat)
- gasne (plinski konvektomat)
PREDNOSTI I MANE DVE OSNOVNE VRSTE KONVEKTOMATA
KONVEKTOMATI SA DIREKTNIM UBACIVANJEM PARE – DIRECT STEAM
Prednosti:
- INSTANT PARA - para se dobija čim grejači krenu sa radom
- niža cena konvektomata, u odnosu na modele sa bojlerom
Mane:
- korišćenje parnog sistema moguće na temperaturama >100°C
- niža termostabilnost prilikom ubacivanja pare
KONVEKTOMATI SA BOJLEROM – BOILER VERSION
Prednosti:
- kvalitetna para u kontinuitetu, jer se pravi van komore
- mogućnost obrade namirnica parom i pri niskim temperaturama u komori <100°C
- mogućnost "kuvanja" u konvektomatu
- nema remećenja termičke stabilnosti u komori
Mane:
- sporo dobijanje pare u startu proceca rada, voda u bojleru se mora zagrejati do tačke ključanja;
- inicijalno ulaganje veće u odnosu na konvektomate sa direktnom parom
Kapacitet konvektomata i broj obroka
Kapacitet konvektomata je izražen u broju GN (gastro norm) plehova. U zavisnosti od modela, konvektomati primaju 2/3, 1/1 ili 2/1 GN plehove.
Visina između plehova-tacni, je uglavnom oko 70 mm, obzirom da se plehovi dubine 65h mm najčešće koriste u profesionalnim kuhinjama.
Broj obroka u konvektomatu, odnosno porcija, zavisi od kapaciteta plehova, visine između nosača plehova, gramaži porcija, kao i same snage uređaja.
Primer kapaciteta* izražen u GN plehovima i broju pripremljenih porcija u jednom ciklusu:
- 6 GN 1/1: 30-54 porcija
- 10 GN 1/1: 80-90 porcija
- 6 GN 2/1: 60-108 porcija
- 10 GN 2/1: 150-180 porcija
- 20 GN 2/1: 300-360 porcija
*Kapaciteti su informativnog karaktera i zavise od brojnih faktora: gramaže i nutritivnog sastava obroka, modela konvektomata …
Povezani proizvodi
Giorik CG740E gasni šporet sa elektro rernom
Profesionalni plinski šporet 4 gorionika sa rernom na struju - serija 700
- upresovana gornja ploča debljine 1,2 mm
- 4 gorionika
- 2x 4 kW + 2x 8 kW
- pilot plamen
- u slučaju gašenja plamena prekida se dovod gasa
Električna statička rerna
- GN 2/1 6kW
- termostatska kontrola 100-330°C
- 4 pozicije kontrole grejača
- sigurnosni termostat
- svetlosni indikator zagrejanosti rerne
Giorik ST30 Hi-Touch Salamander
GIORIK Hi-Touch broj 1 u gastronomiji - najbolji kuhinjski salamander.
Salamanderi pružaju merljive uštede troškova i optimizuju radno vreme
- Visoko efikasni grejni elementi dostižu radnu temperaturu u rekordnom vremenu.
- Do 79% uštede energije
- Skraćeno vreme čišćenja i održavanja
- Usmereno dejstvo bez rasipanja toplote
Salamanderi su otvoreni uređaji koji generišu toplotu, odozgo na dole, pomoću specijalno dizajniranih grejača, smeštenih u gornji deo uređaja koji je pokretan po vertikalnoj osi, te omogućava povećanje ili smanjenje razmaka od hrane do izvora toplote u zavisnosti od načina pripreme hrane.
Salamander je idealan uređaj za gratiniranje, zagrevanje, grilovanje, tostiranje ...
grejna površina 1/1 GN
Konvektomat GIORIK SNHE061W
Konvektomat kapaciteta 6 plehova GN 1/1
Integrisan generator pare - bojler
- 10” ekran osetljiv na dodir, 9 faza kuvanja;
- kombinovani sistem proizvodnje pare BOILER/DIRECT;
- unapred podešeni programi (recepti);
- ručni tuš na povratnom crevu kao standard;
- sonda jezgra sa 1 tačkom merenja kao standard (multipoint kao opcija);
- sistem kontrole kvaliteta pare (suva-vlažna) STEAM TUNER;
- W automatski sistem za pranje sa tečnim deterdžentom ili tabletama;
- automatsko uklanjanje kamenca iz bojlera;
- 6 brzina ventilatora;
- kontrola vlažnosti u komori METEO SYSTEM;
- USB konekcija;
- delta T kuvanje - sa zadatom razlikom u temperaturi komore i jezgra;
- automatska promena smera rotacije ventilatora u skladu sa podešenim ciklusom rada;
- brzo hlađenje i sa otvorenim vratima;
- komorno led osvetljenje;
- pogodan za tacne 60x40 sa opcionalnim nosačima plehova;
- Wi-Fi kao standard;
- dvostruko zastakljena vrata;
- brzo startovanje sa početnog ekrana - omiljeni recepti;
- SMART COOKING sistem koji prepoznaje opterećenje i omogućava da se prilagodi odgovarajući program prema vrsti hrane u samo nekoliko koraka;



