Konvektomat GIORIK NMTE5XW_L
3.992 € cena bez PDV-a
Konvektomat 5 nivoa GN 1/1 sa pojačanom snagom i sistemom samopranja;
Integrisan sistem samopranja;
Grejanje komore konvektomata sa INCOLOY grejačima visokih performansi;
Konvektomat sa povećanom snagom na 7,7kW u odnosu na NMTE5W_L;
- Touch screen kontrolni panel 7″;
- USB port za unos recepata i update firmware-a;
- Automatska klapna za ventilaciju;
- Temperatura 50° – 300° C;
- Ventilator sa 3 brzine;
- Tajmer 1`- 120` minuta + kontinuiran rad;
- Kontrola relativne vlažnosti unutar komore;
- Cooking mode (način obrade namirnica);
– konvekcijski (strujanem vrelog vazduha);
– parni (obrada parom);
– kombinovani (konvekcijski sa zadatim procentom vlage u komori); - Mogućnost memorisanja 999 programa u 9 faza rada svakog ciklusa;
- „One Touch“ startovanje jednog od 9 programiranih ciklusa koji su na početnom ekranu;
- Konvektomat na 5 nivoa sa „Rack Control“ sistemom, ima mogućnost pripreme različitih jela, a sa završetkom u isto vreme;
- „Recipe Tuner“ za jednostavno modifikovanje i personalizovanje programa-recepata;
- „Delta T“ Cooking priprema jela uz kontrolu temperature jezgra (opcionalno uz sondu);
- Funkcija održavanja temperature već pripremljenih jela;
- „Cooldown“ funkcija obaranja temperature;
Konvektomat 5 nivoa GN 1/1 sa pojačanom snagom i sistemom samopranja
MOVAIR serija konvektomata
Startovanje ciklusa pritiskom na ikonu na početnom ekranu menija – pokreće se željeni program rada.

Interfejs „RecipeTuner“ omogućava jednostavnu modifikaciju i personalizaciju programa pripreme hrane. „RecipeTuner“ se menja u zavisnosti od načina pripreme hrane, za regulisanje kuvanja, pečenja, stepena vlažnosti i narastanja.
Novi sistem „Rack Control“ dozvoljava pripremu više vrsta jela na različitim nivoima, uz mogućnost da sva jela budu gotova u isto vreme.
Konvektomat 5 nivoa za plehove GN 1/1
Integrisan sistem samopranja.
Grejanje komore konvektomata sa INCOLOY grejačima visokih performansi.
Konvektomat 5 nivoa sa povećanom snagom na 7,7kW u odnosu na NMTE5W_L.
Osnovne karakteristike:
- Touch screen kontrolni panel 7″.
- USB port za unos recepata i update firmware-a.
- Automatska klapna za ventilaciju.
- Temperatura 50° – 300° C.
- Ventilator sa 3 brzine.
- Tajmer 1`- 120` minuta + kontinuiran rad.
- Kontrola relativne vlažnosti unutar komore.
- Cooking mode (način obrade namirnica):
– konvekcijski (strujanem vrelog vazduha)
– parni (obrada parom)
– kombinovani (konvekcijski sa zadatim procentom vlage u komori) - Mogućnost memorisanja 999 programa u 9 faza rada svakog ciklusa.
- „One Touch“ startovanje jednog od 9 programiranih ciklusa koji su na početnom ekranu.
- Konvektomat na 5 nivoa sa „Rack Control“ sistemom, ima mogućnost pripreme različitih jela, a sa završetkom u isto vreme.
- „Recipe Tuner“ za jednostavno modifikovanje i personalizovanje programa-recepata
- „Delta T“ Cooking priprema jela uz kontrolu temperature jezgra (opcionalno uz sondu)
- Funkcija održavanja temperature već pripremljenih jela
- „Cooldown“ funkcija obaranja temperature
Opcionalno:
- Konvektomat 5 tacni NMTE5_L osnovna verzija
- Konvektomat 5 tacni NMTE5X_L sa pojačanim sistemom grejanja
- Konvektomat 5 tacni NMTE5W_L sa sistemom samopranja
- Konvektomat 5 tacni NMTE5XW_R desna vrata – kontrolni panel na levoj strani
- Konvektomat 5 tacni na GAS NMTG5W_L
- „Core probe“ sonda temperature jezgra
- postolje za peć, sa nosacima plehova
- automatski omekšivač vode
- filter za kamenac
| Dimenzije (ŠxDxV) | 907x752x657 mm |
|---|---|
| Napajanje | 400 VAC |
| Snaga | 7,7 kW |
| Zagrevanje komore | INCOLOY električni grejači |
| Kapacitet plehova | 5 GN 1/1 |
| Visina između plehova | 74 mm |
| Dimenzija komore (ŠxDxV) | 645 x 420 x 450 mm |
| Kontrola | touch screen panel 7″ |
| Tajmer | 1’ – 120’, kontinuiran ciklus |
| USB priključak | upisivanje recepata za pripremu / update firmware-a |
| Programiranje | 999 programa + 9x „one touch“ (svaki program u 9 faza) |
| Radna temperatura | 50°-300°C |
| Sonda jezgra | opcionalno, delta T priprema, omogućava praćenje temperature jezgra proizvoda |
| Način rada peći | 3 moda: konvekcijski, parni, kombinovani |
| Ventilator | 3 brzine – inverter |
| Sistem vlaženja vazduha | direct steam – direktna para |
| Ciklus hlađenja komore | sa otvorenim ili zatvorenim vratima |
| Održavanje komore | integrisan sistem samopranja |
| Vrata peći | duplo staklo sa vazdušnom zavesom |
| Unutrašnje osvetljenje | halogen svetlo |
| Materijal izrade komore | INOX AISI 304 |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Napajanje vodom | ventil ¾” |
| Otpadna voda | Ø 32 mm |
| Težina | 65 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Opcionalna dodatna oprema | dodatak za pečenje pilića, dodatak za ražnjiće, grill ploča, korpa za pomfrit, pizza ploča, postolje sa nosačima plehova, sonda jezgra – core probe |
| Garancija | 24 meseca |
| Proizvođač | Giorik S.p.A Italy |
Giorik SpA je proizvodna kompanija osnovana 1963. godine.
Misija kompanije Giorik SpA je usmerena na istraživanje i razvoj tehnološki inovativnih rešenja za profesionalnu ugostiteljsku opremu koju proizvode.
U ponudi su konvektomati, salamanderi i termo blok uređaji.
Proizvođač je najpoznatiji po vrhunskim salamanderima, za koje slobodno možemo reći da su broj 1 u svetu, obzirom da ih koriste svi vodeći hotelski lanci, kao i drugi proizvođači opreme, za koje ih Giorik SpA uslužno proizvodi.
Preko 60 godina inovacija
Proizvode intuitivnu opremu jer čvrsto veruju u potrebu pojednostavljenja složenih operacija koje se svakodnevno izvode u modernim profesionalnim kuhinjama. Cilj je implementiranje inovacija kroz stvaranje tehnološki naprednih proizvoda sa visokim standardom kvaliteta.
Kombinacija stručnosti, podrške i pomoći je osnovni dokaz sveobuhvatne usluge koju pružaju svojim klijentima, ne samo kao proizvođačima već i kao vodećim eksponentima u profesionalnoj ugostiteljskoj industriji.
Tokom faze proučavanja i razvoja mašina, dizajniranje komponenata se vrši korak po korak, empirijskim testovima koji odmah prikazuju validnost usvojenih rešenja. Test laboratorija proizvođača Giorik SpA, opremljena sofisticiranim instrumentima i naprednom tehnologijom, omogućava intenzivnu upotrebu mašina koje se stalno proveravaju za efikasnost, performanse i bezbednosne parametre, tako da se eventualni kvarovi mogu predvideti i otkloniti u procesu proizvodnje.
Konvektomat je termički uređaj za profesionalnu obradu namirnica putem podizanja temperature i objedinjuje karakteristike konvekcijske peći (duvaljke) i autoklava (parnog generatora, steamer-a). Konvektomat može da se koristi kao konvekcijska pećnica (duvaljka) – obrada namirnica kruženjem vrelog vazduha, odnosno da vrelom parom termički obrađuje namirnice ili da koristi oba pomenuta načina, kombinovano. Prednosti ovog uređaja su znatne: kraće vreme za koje se namirnice termički obrade, mogućnost različitih vrsta termičke obrade, očuvanje originalnog kvaliteta i ukusa namirnica… Takođe, delimo ih i u zavisnosti od toga šta im je primarni energent: Prednosti: Mane: Prednosti: Mane: Kapacitet konvektomata je izražen u broju GN (gastro norm) plehova. U zavisnosti od modela, konvektomati primaju 2/3, 1/1 ili 2/1 GN plehove. Visina između plehova-tacni, je uglavnom oko 70 mm, obzirom da se plehovi dubine 65h mm najčešće koriste u profesionalnim kuhinjama. Broj obroka u konvektomatu, odnosno porcija, zavisi od kapaciteta plehova, visine između nosača plehova, gramaži porcija, kao i same snage uređaja. Primer kapaciteta* izražen u GN plehovima i broju pripremljenih porcija u jednom ciklusu: *Kapaciteti su informativnog karaktera i zavise od brojnih faktora: gramaže i nutritivnog sastava obroka, modela konvektomata …
Šta je KONVEKTOMAT?
KOMBINOVANO PARNA PEĆ
Istorija konvektomata
VRSTE KOMBINOVANO-PARNIH PEĆI – KONVEKTOMATA
Postoje dve osnovne podele konvektomata
PREDNOSTI I MANE DVE OSNOVNE VRSTE KONVEKTOMATA
KONVEKTOMATI SA DIREKTNIM UBACIVANJEM PARE – DIRECT STEAM
KONVEKTOMATI SA BOJLEROM – BOILER VERSION
Kapacitet konvektomata i broj obroka
Povezani proizvodi
Giorik CG740E gasni šporet sa elektro rernom
Profesionalni plinski šporet 4 gorionika sa rernom na struju - serija 700
- upresovana gornja ploča debljine 1,2 mm
- 4 gorionika
- 2x 4 kW + 2x 8 kW
- pilot plamen
- u slučaju gašenja plamena prekida se dovod gasa
Električna statička rerna
- GN 2/1 6kW
- termostatska kontrola 100-330°C
- 4 pozicije kontrole grejača
- sigurnosni termostat
- svetlosni indikator zagrejanosti rerne
Giorik FG7213T gasna friteza
Profesionalna gasna friteza dva bazena 13 + 13 litara Giorik FG7213T - serija 700
- interni tubularni izmenjivači toplote - unutar bazena
- termostatski gasni ventil 100°-195°C - nezavisna kontrola
- gasni ventil sa pilot plamenom - u slučaju gašenja gorionika prekida se dovod gasa
- slavina za ispuštanje ulja sa filterom
Konvektomat GIORIK SNHE061W
Konvektomat kapaciteta 6 plehova GN 1/1
Integrisan generator pare - bojler
- 10” ekran osetljiv na dodir, 9 faza kuvanja;
- kombinovani sistem proizvodnje pare BOILER/DIRECT;
- unapred podešeni programi (recepti);
- ručni tuš na povratnom crevu kao standard;
- sonda jezgra sa 1 tačkom merenja kao standard (multipoint kao opcija);
- sistem kontrole kvaliteta pare (suva-vlažna) STEAM TUNER;
- W automatski sistem za pranje sa tečnim deterdžentom ili tabletama;
- automatsko uklanjanje kamenca iz bojlera;
- 6 brzina ventilatora;
- kontrola vlažnosti u komori METEO SYSTEM;
- USB konekcija;
- delta T kuvanje - sa zadatom razlikom u temperaturi komore i jezgra;
- automatska promena smera rotacije ventilatora u skladu sa podešenim ciklusom rada;
- brzo hlađenje i sa otvorenim vratima;
- komorno led osvetljenje;
- pogodan za tacne 60x40 sa opcionalnim nosačima plehova;
- Wi-Fi kao standard;
- dvostruko zastakljena vrata;
- brzo startovanje sa početnog ekrana - omiljeni recepti;
- SMART COOKING sistem koji prepoznaje opterećenje i omogućava da se prilagodi odgovarajući program prema vrsti hrane u samo nekoliko koraka;



