Električna friteza Elframo NE-M 200+200
3.664 € cena bez PDV-a
Profesionalna električna friteza sa dva bazena 20+20 litara ulja – linija 700:
- kapacitet prženja ~56 kg/h smrznutog pomfrita;
- snaga 16+16kW;
- upresovani bazeni za 20+20 litara ulja;
- velika hladna zona;
- mehaničla kontrola – nezavisna za svaki bazen;
- zaštita od pregrevanja;
- slavina za ispuštanje ulja sa filterom i kolektorom;
Profesionalna električna friteza Elframo NE-M 200+200 – friteza visokog učinka serije 700
Samostojeća električna friteza visokih performansi ELFRAMO NE-M, dizajnirana je da brzo isprži velike količine proizvoda, istovremeno održavajući nutricione osobine ulja, za stalni visok i ujednačen kvalitet pržene hrane.
Profesionalna električna friteza sa dva bazena
Hrskavost se postiže zahvaljujući velikoj snazi friteze i brzom postizanju zadate temperature prženja nakon dodavanja smrznute ili sveže hrane u tank sa uljem.
Na ovaj način sprečava se da proizvod „primi“ previše ulja usled pada temperature u fritezi.
Filtracija ulja u fritezi
Ispod bazena nalazi se veliki klizni kontejner sa rešetkom – filterom, za ispuštanje istrošenog ulja, odnosno filtraciju. Duboka hladna zona u bazenu friteze, sakuplja ostatke hrane i onemogućava njihovo pregorevanje – smanjena kontaminacija ulja u fritezi. Uz duplu fritezu se isporučuje jedna posuda za ispuštanje ulja
Korpe friteze
Standardne korpe uz fritezu su dimenzija 260x280x150h mm.
Isporučuju se dve korpe – po jedna za svaki bazen.
Takođe se mogu naručiti dve korpe za jedan bazen, dimenzija 120x280x150h mm: dobro leži u bazenu, idealno za prženje velikih paniranih proizvoda (Karađorđeva ili bečka šnicla).
Konstrukcija profesionalne električne friteze
- Struktura od nerđajućeg čelika u AISI 304.
- Komande postavljene sa prednje strane.
- Upresovani bazeni od nerđajućeg čelika, debljine 2 mm, sa zaobljenim ivicama – bez varova.
- Velika hladna zona.
- Posuda sa filterom ispod bazena – 1 posuda i 1 filter uz fritezu.
- Prostrano područje rada kako bi se sprečilo izlivanje ulja van friteze.
Opcionalni dodaci za ELFRAMO NE-M (na zahtev):
- Friteza na točkovima – lakše pomeranje prilikom čišćenja i pranja u kuhinji;
- Dve korpe za jedan bazen, dimenzija 120x280x150h mm;
- Neutralni blok sto;
- Chip scuttle – za održavanje temperature isprženih proizvoda;
Alternativna gasna friteza: GT 17+17
| Dimenzije (ŠxDxV) | 800x700x850/1100 mm |
|---|---|
| Napajanje | 400 VAC |
| Snaga | 32 kW |
| Zapremina bazena | 20 + 20 litara ulja |
| Dimenzija korpe (ŠxDxV) | 2 korpe 260x280x150h mm |
| Kontrola | nezavisna kontrola temperature u bazenima, ON/OFF prekidač, mehanički termostat |
| Regulacija temperature | 50°-190° C |
| Zaštita od pregrevanja | sigurnosni termostat sa resetom (230° C) |
| Opcionalna dodatna oprema | 2 korpe 120x280x150h mm, chip scuttle, neutralni blok sto, točkovi |
| Materijal izrade korpe | hromirana čelična žica |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Težina | 90 kg |
| Garancija | 24 meseca |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Elframo S.p.A Italy |
Slični proizvodi …
Električna friteza Elframo NE-S 20 700
Profesionalna električna friteza 20 litara ulja - linija 700:
Maksimalan kapacitet prženja 1.500 gr smrznutog pomfrita
- 1 korpa dimenzija 260x280x150h mm.
- kapacitet prženja ~31 kg/h smrznutog pomfrita;
- maksimalna snaga 16kW;
- modularni sistem grejanja 5-10-16kW zavisno od količine hrane;
- upresovan bazen za 20 litara ulja;
- "Melting system" zagrevanja hladnog ulja;
- elektronska kontrola;
- zaštita od pregrevanja;
- slavina za ispuštanje ulja sa filterom;
Električna friteza Elframo NE-S2 20 700
Profesionalna električna friteza 20 litara ulja - linija 700:
Maksimalan kapacitet prženja 2x 750 gr smrznutog pomfrita
- 2 korpe dimenzija 120x280x150h mm.
- kapacitet prženja ~31 kg/h smrznutog pomfrita;
- maksimalna snaga 16kW;
- modularni sistem grejanja 5-10-16kW zavisno od količine hrane;
- upresovan bazen za 20 litara ulja;
- "Melting system" zagrevanja hladnog ulja;
- elektronska kontrola;
- zaštita od pregrevanja;
- slavina za ispuštanje ulja sa filterom;
Automatska friteza Elframo EFR 25 SE sa filtracijom
Profesionalna električna friteza 25 litara ulja - linija 900
Automatski sistem podizanja korpi
Automatski sistem fitracije ulja
Melting sistem inicijalnog zagrevanja ulja
- kapacitet prženja ~35 kg/h smrznutog pomfrita;
- modularni sistem grejanja 6,6-13,2-20kW zavisno od količine hrane;
- upresovan bazen za 25 litara ulja;
- "Melting system" zagrevanja hladnog ulja;
- elektronska kontrola;
- zaštita od pregrevanja;
- automatski sistem filtracije ulja;
Gasna friteza Elframo GT 17+17
Povezani proizvodi
Giorik FG9117T gasna friteza
Giorik FE9117 električna friteza
GIX8 automatski depurator
Depurator automatski 8 litara
- Omekšivač vode sa automatskom regeneracijom
- Mogućnost programiranja regeneracije po danima i satima
- Elektronski kontroler
- Depozit za so: max 20 kg (20 regeneracija)
U ponudi proizvodjača DVA SrL Italy, dostupan je i manuelni depurator od 8 litara DVA LT8

