Električna friteza Elframo NE-M 200
1.951 € cena bez PDV-a
Profesionalna električna friteza 20 litara ulja – linija 700:
- kapacitet prženja ~28 kg/h smrznutog pomfrita;
- snaga 16kW;
- upresovan bazen za 20 litara ulja;
- velika hladna zona;
- mehaničla kontrola;
- zaštita od pregrevanja;
- slavina za ispuštanje ulja sa filterom i kolektorom;
Profesionalna električna friteza Elframo NE-M 200 – friteza visokog učinka serije 700
Samostojeće električne friteze visokih performansi ELFRAMO NE-M, dizajnirane su da brzo isprže velike količine proizvoda, istovremeno održavajući nutricione osobine ulja, za stalni visok i ujednačen kvalitet pržene hrane.
Profesionalna električna friteza za „hrskav ukus“
… postiže se zahvaljujući velikoj snazi friteze i brzom postizanju zadate temperature prženja nakon dodavanja smrznute ili sveže hrane u tank sa uljem.
Na ovaj način sprečava se da proizvod „primi“ previše ulja usled pada temperature u fritezi.
Filtracija ulja u fritezi
Ispod bazena nalazi se veliki klizni kontejner sa rešetkom – filterom, za ispuštanje istrošenog ulja, odnosno filtraciju. Duboka hladna zona u bazenu friteze, sakuplja ostatke hrane i onemogućava njihovo pregorevanje – smanjena kontaminacija ulja u fritezi.
Korpa friteze
Standardna korpa uz fritezu je dimenzija 260x280x150h mm.
Takođe se mogu naručiti dve korpe za jedan bazen, dimenzija 120x280x150h mm: dobro leži u bazenu, idealno za prženje velikih paniranih proizvoda (Karađorđeva ili bečka šnicla).
Konstrukcija profesionalne električne friteze
- Struktura od nerđajućeg čelika u AISI 304.
- Komande postavljene sa prednje strane.
- Upresovan bazen od nerđajućeg čelika, debljine 2 mm, sa zaobljenim ivicama – bez varova.
- Velika hladna zona.
- Posuda sa filterom ispod bazena.
- Prostrano područje rada kako bi se sprečilo izlivanje ulja van friteze.
Opcionalni dodaci za ELFRAMO NE-M (na zahtev):
- Friteza na točkovima – lakše pomeranje prilikom čišćenja i pranja u kuhinji;
- Dve korpe za jedan bazen, dimenzija 120x280x150h mm;
- Neutralni blok sto;
- Chip scuttle – za održavanje temperature isprženih proizvoda;
Alternativna gasna friteza: GT 17
| Dimenzije (ŠxDxV) | 400x700x850/1100 mm |
|---|---|
| Napajanje | 400 VAC |
| Snaga | 16 kW |
| Zapremina bazena | 20 litara ulja |
| Dimenzija korpe (ŠxDxV) | 1 korpa 260x280x150h mm |
| Kontrola | ON/OFF prekidač, mehanički termostat |
| Regulacija temperature | 50°-190° C |
| Zaštita od pregrevanja | sigurnosni termostat sa resetom (230° C) |
| Opcionalna dodatna oprema | 2 korpe 120x280x150h mm, chip scuttle, neutralni blok sto, točkovi |
| Materijal izrade korpe | hromirana čelična žica |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Težina | 45 kg |
| Garancija | 24 meseca |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Elframo S.p.A Italy |
Slični proizvodi …
Električna friteza Elframo NE-S2 20 700
Profesionalna električna friteza 20 litara ulja - linija 700:
Maksimalan kapacitet prženja 2x 750 gr smrznutog pomfrita
- 2 korpe dimenzija 120x280x150h mm.
- kapacitet prženja ~31 kg/h smrznutog pomfrita;
- maksimalna snaga 16kW;
- modularni sistem grejanja 5-10-16kW zavisno od količine hrane;
- upresovan bazen za 20 litara ulja;
- "Melting system" zagrevanja hladnog ulja;
- elektronska kontrola;
- zaštita od pregrevanja;
- slavina za ispuštanje ulja sa filterom;
Automatska friteza Elframo EFR 25 SE sa filtracijom
Profesionalna električna friteza 25 litara ulja - linija 900
Automatski sistem podizanja korpi
Automatski sistem fitracije ulja
Melting sistem inicijalnog zagrevanja ulja
- kapacitet prženja ~35 kg/h smrznutog pomfrita;
- modularni sistem grejanja 6,6-13,2-20kW zavisno od količine hrane;
- upresovan bazen za 25 litara ulja;
- "Melting system" zagrevanja hladnog ulja;
- elektronska kontrola;
- zaštita od pregrevanja;
- automatski sistem filtracije ulja;
Gasna friteza Elframo GT 17
Gasna friteza Elframo GT 17+17
Povezani proizvodi
Giorik FE9117 električna friteza
Električni kazan Giorik PEI705 50LT
Kuhinjski električni kazan kapaciteta 50 litara – indirektno grejanje
- Dno izradjeno od poliranog INOX AISI 316L
- Stranice kazana od INOX AISI 304
- Zaobljen spoj stranice i dna
- Indirektno grejanje sa sigurnosnim sistemom
- Slavina za sipanje tople i hladne vode
- Ventil za ispuštanje tečnosti iz kazana 1”½

