Ledomat ljuspičar Scotsman AF 157 AS 190 kg
4.225 € cena bez PDV-a
Ledomat AF 157 AS ledomat za led u granulama, 190 kg/24h
- Ledomat za proizvodnju ljuspastog leda
- Led u granulama za ribarnice, mesare, koktel barove …
- Elektronska kontrola rada sa samodijagnozom i funkcijom svetlosne indikacije grešaka u radu, podsetnika za čišćenje i sanitaciju ledomata
- „Water in – ice out“ – koncept proizvodnje leda gotovo bez gubitka vode, energije i vremena
- Ergonomska vrata sa sistemom za uvlačenje – nije potreban dodatni prostor za otvaranje
- Pristup komponentama uređaja sa prednje strane – jednostavno održavanje
- Agion tehnologija: sprečava razvoj mikroba i neprijatnih mirisa
- 25% ostatka vode u proizvedenom ledu
- Led je u svom najprirodnijem obliku i napravljen je na temperaturi tek ispod 0°C
Ledomat AF 157 AS ledomat za led u granulama, 190 kg/24h
Proizvodi flake ice – ljuspast led, proizvodnja leda na temperaturi neposredno ispod 0°C, sa ostatkom vode od 25% u odnosu na ukupnu količinu leda.
Veoma široka primena leda u ljuspama:
- stvaranje prirodnog hlađenja prilikom izlaganja ribe – ledomat za ribarnicu
- izlaganje hrane na stolovima za samoposluživanje – „buffet display“
- pripreme smrznutih pića i koktela – jednostavna upotreba u šejkerima i blenderima
- punjenje ledom kibli za vino i šampanjac – led u granulama idealno prijanja oko flaše u kibli
- korišćenje leda u spa centrima – hladne kupke nakon korišćenja saune
- dodavanje leda u ljuspicama mesu prilikom obrade u kuterima (snižava temperaturu koja se podiže usled velikog broja obrtaja noža)
Elektronska kontrola rada
Elektronska kontrola rada uređaja omogućava da led u ljuspicama, koji proizvodi ledomat, ne zavisi od promene ambijentalne temperature kao i temperature vode tokom smene godišnjih doba – led u ljuspicama je uvek iste strukture.
Ledomat za led u granulama sa depozitom
Ledomat Scotsman serije AF proizvodi led u granulama za ribarnice, koktel barove, led za preradu mesa …
Poseduje sopstveni depozit sa jednostavnim pristupom (sistem „nestajućih“ vrata, ne zahteva dodatni prostor za otvaranje).
Konstruisan da radi 24h, svih 7 dana u nedelji, sa ventilirajućim hlađenjem motora reduktora i vazdušno hlađenjenim (oznaka u nazivu AS – air system) hermetik kompresorom.
Konstrukcija od čeličnog lima sa oplatama od INOX AISI 304 lima.
Čvrst vertikalni isparivač od nerđajućeg čelika AISI 304, puž od AISI 430.
Smanjena potreba za redovnim održavanjem – samopodmazujući reduktor na sistemu za proizvodnju drobljenog leda – leda u ljuspicama.
Flake ice ledomati – led sa najširom primenom
Ledomati za ljuspast led – flake ice, se proizvode u kapacitetima:
| Oblik leda | FLAKE ice, 25% vodeni ostatak |
|---|---|
| Dimenzije (ŠxDxV) | 950x605x1083 mm |
| Napajanje | 230 VAC |
| Snaga | 550 W |
| Rashladni fluid | Gas R 290 |
| Rashladna snaga | 1.100 W |
| Hlađenje kompresora | vazdušno |
| Proizvodnja za 24h | 190 kg |
| Kapacitet depozita za led | 60 kg |
| Temperatura ambijenta | min 10°C, max 43°C |
| Napajanje vodom | ventil ¾”, 5°-38°C, 1-5 bar |
| Otpadna voda | odvod ispod nivoa ledomata, crevo Ø 23 mm |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Težina | 75 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Garancija | 24 meseca |
| Proizvođač | Scotsman Ice Srl Italy |
Povezani proizvodi
Scotsman ACM 57 AS ledomat 33 kg
Ledomat 33 kg proizvodnje za 24h.
- Depozit za led kapaciteta 12 kg
- Ergonomski dizajniran pristup depozitu za skladištenje leda
- Vrata depozita zahtevaju minimalni prostor (sistem "nestajanja" vrata)
- Proizvodi led oblika "medium gourmet" 20 grama kocka
- Ledomat sa "Agion" tehnologijom: sprečava razvoj mikroba i neprijatnih mirisa
- Otporno kućište ledomata od nerđajućeg čelika AISI 304
- Lako pristupačan ON-OFF prekidač na prednjem panelu ledomata
- Svetlosna indikacija rada ledomata - status rada, prijava greške, podsetnik za redovan servis
- Jednostavno čišćenje ledomata od kamenca - self clean system
- Vazdušno hlađenje kompresora - AS air system
Ledomat ACM57AS proizvodi led sa medium gourmet cube ugostiteljskom kockom težine 20 gr (~1.750 kockica leda dnevno).
Ledomat ljuspičar Scotsman AF 107 WS 120 kg
Ledomat ljuspast led - 120 kg/24h
- Ledomat za proizvodnju ljuspastog leda
- Led u granulama za ribarnice, mesare, koktel barove ...
- Elektronska kontrola rada sa samodijagnozom i funkcijom svetlosne indikacije grešaka u radu, podsetnika za čišćenje i sanitaciju ledomata
- "Water in - ice out" - koncept proizvodnje leda gotovo bez gubitka vode, energije i vremena
- Ergonomska vrata sa sistemom za uvlačenje - nije potreban dodatni prostor za otvaranje
- Pristup komponentama uređaja sa prednje strane - jednostavno održavanje
- Agion tehnologija: sprečava razvoj mikroba i neprijatnih mirisa
- 25% ostatka vode u proizvdenom ledu
- Led je u svom najprirodnijem obliku i napravljen je na temperaturi tek ispod 0°C
Scotsman MXGM 637 WS modularni ledomat 300 kg
Ledomat 300 kg proizvodnje za 24h - modularni ledomat velikog kapaciteta.
Ledomat za industrijsku proizvodnju leda - za distribuciju i prodaju leda ugostiteljskim objektima.
Gourmet cube je oblik kocke leda najpogodniji za skladištenje u minusnim komorama (hladnjačama), radi dalje distribucije i prodaje leda.
*Rok isporuke 6 radnih nedelja proizvođača
Scotsman MXGM 327 WS modularni ledomat 150 kg
Ledomat do 150 kg proizvodnje za 24h - modularni ledomat velikog kapaciteta.
Ledomat za industrijsku proizvodnju leda - za distribuciju i prodaju leda ugostiteljskim objektima.
Gourmet cube je oblik kocke leda najpogodniji za skladištenje u minusnim komorama (hladnjačama), radi dalje distribucije i prodaje leda.
*Rok isporuke 6 radnih nedelja proizvođača

