Ledomat ljuspičar Scotsman AF 107 WS 120 kg
3.636 € cena bez PDV-a
Ledomat ljuspast led – 120 kg/24h
- Ledomat za proizvodnju ljuspastog leda
- Led u granulama za ribarnice, mesare, koktel barove …
- Elektronska kontrola rada sa samodijagnozom i funkcijom svetlosne indikacije grešaka u radu, podsetnika za čišćenje i sanitaciju ledomata
- „Water in – ice out“ – koncept proizvodnje leda gotovo bez gubitka vode, energije i vremena
- Ergonomska vrata sa sistemom za uvlačenje – nije potreban dodatni prostor za otvaranje
- Pristup komponentama uređaja sa prednje strane – jednostavno održavanje
- Agion tehnologija: sprečava razvoj mikroba i neprijatnih mirisa
- 25% ostatka vode u proizvdenom ledu
- Led je u svom najprirodnijem obliku i napravljen je na temperaturi tek ispod 0°C
Ledomat AF 107 WS ledomat za ljuspe leda, 120 kg/24h.
Proizvodi flake ice – ljuspast led, ekstrudirajući na temperaturi neposredno ispod 0°C, sa ostatkom vode od 25% u odnosu na ukupnu količinu leda.
Veoma široka primena leda u ljuspama:
- stvaranje prirodnog hlađenja prilikom izlaganja ribe
- izlaganje hrane na stolovima za samoposluživanje – „buffet display“
- pripreme smrznutih pića i koktela – jednostavna upotreba u šejkerima i blenderima
- punjenje ledom kibli za vino i šampanjac – led u granulama idealno prijanja oko flaše u kibli
- korišćenje leda u spa centrima – hladne kupke nakon korišćenja saune
- dodavanje leda u ljuspicama mesu prilikom obrade u kuterima (snižava temperaturu koja se podiže usled velikog broja obrtaja noža)
Elektronska kontrola rada
Elektronska kontrola rada uređaja omogućava da led u ljuspicama, koji proizvodi ledomat, ne zavisi od promene ambijentalne temperature kao i temperature vode tokom smene godišnjih doba – led u ljuspicama je uvek iste strukture.
Ledomat za ljuspe leda sa depozitom
Ledomat Scotsman serije AF je namenjen za proizvodnju leda u ljuspicama za ribarnice, koktel barove, mesnu industriju …
Poseduje sopstveni depozit sa jednostavnim pristupom (sistem „nestajućih“ vrata, ne zahteva dodatni prostor za otvaranje).
Konstruisan da radi 24h, svih 7 dana u nedelji, sa ventilirajućim hlađenjem motora reduktora i vodeno hlađenjenim (oznaka u nazivu WS – water system) hermetik kompresorom (na zahtev i vazdušno hlađenje, oznaka AS – air system).
Konstrukcija od čeličnog lima sa oplatama od INOX AISI 304 lima.
Čvrst vertikalni isparivač od nerđajućeg čelika AISI 304, puž od AISI 430.
Smanjena potreba za redovnim održavanjem – samopodmazujući reduktor na sistemu za proizvodnju drobljenog leda – leda u ljuspicama.
Flake ice ledomati – led sa najširom primenom
Ledomati za ljuspast led – flake ice, se proizvode u kapacitetima:
| Oblik leda | FLAKE ice, 25% vodeni ostatak |
|---|---|
| Dimenzije (ŠxDxV) | 592x622x1078 mm |
| Napajanje | 230 VAC |
| Snaga | 405 W |
| Rashladni fluid | Gas R 290 |
| Rashladna snaga | 840 W |
| Hlađenje kompresora | vodeno |
| Proizvodnja za 24h | 122 kg |
| Kapacitet depozita za led | 30 kg |
| Temperatura ambijenta | min 10°C, max 43°C |
| Napajanje vodom | ventil ¾”, 5°-38°C, 1-5 bar |
| Otpadna voda | crevo Ø 23 mm, odvod ispod nivoa ledomata |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Težina | 67 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Garancija | 24 meseca |
| Proizvođač | Scotsman Ice Srl Italy |
Povezani proizvodi
Depozit za led SB530
Depozit za led kapaciteta 243kg.
Depozit kompatibilan sa Scotsman ledomatima
Kontejner za kocke leda, gourmet cube, granule leda, led u ljuspama, superflake led, suvi led, nugget led i cubelet led.
Otvor sa prednje strane.
Redizajniran model depozita.
Higijenski nosač lopate za led.
Konstrukcija od INOX AISI 304.
Poliuretanska izolacija depozita za led.
Unutrašnjost od polietilena, otporno na grebanje, sa zaobljenim ivicama za lako čišćenje i održavanje.
Odvod vode ispod depozita.
Robusni okvir vrata.
Depozit za led SB1025
Depozit za led kapaciteta 478kg.
Depozit kompatibilan sa Scotsman ledomatima.
Depozit za kocke leda, gourmet cube, granule leda, led u ljuspama, superflake led, suvi led, nugget led i cubelet led.
Depozit za led SB1025 je kompatibilan sa ledomatima
Otvor sa prednje strane.
Redizajniran model depozita.
Higijenski nosač lopate za led.
Konstrukcija od INOX AISI 304.
Poliuretanska izolacija depozita za led.
Unutrašnjost od polietilena, otporno na grebanje, sa zaobljenim ivicama za lako čišćenje i održavanje.
Odvod vode ispod depozita.
Robusni okvir vrata.
Ledomat ljuspičar Scotsman MXF 327 AS 133 kg
Ledomat Scotsman MXF 327 AS za led u ljuspama - superflake ice 133 kg na dan
- Do 133 kg leda na dan
- Led u granulama za ribarnice, mesare ...
- Touch & Smart ekran osetljiv na dodir.
- XWave elektronika omogućava povezivanje putem Bluetooth-a
- XSafe sistem koji automatski uništava preko 99% virusa i bakterija
- 12% ostatka vode u proizvedenom ledu
Ledomat serije MXF je bez depozita za led.
https://www.youtube.com/watch?v=A4HgxVyYmbgScotsman MXGM 327 WS modularni ledomat 150 kg
Ledomat do 150 kg proizvodnje za 24h - modularni ledomat velikog kapaciteta.
Ledomat za industrijsku proizvodnju leda - za distribuciju i prodaju leda ugostiteljskim objektima.
Gourmet cube je oblik kocke leda najpogodniji za skladištenje u minusnim komorama (hladnjačama), radi dalje distribucije i prodaje leda.
*Rok isporuke 6 radnih nedelja proizvođača

