Troetažna električna pećnica MM.B0002
Troetažna električna pećnica
Unutrašnja dimenzija etaže 620x600x270h mm.
Troetažna električna rerna sa nezavisnim termostatima.
Regulacija temperature unutar etaže 50°-250°C
Snaga 15 kW – 5 kW po svakoj etaži troetažne rerne.
*Proizvođač je obustavio proizvodnju troetažne peći
Troetažna električna pećnica
Unutrašnja dimenzija etaže 620x600x270h mm.
- troetažna električna rerna sa nezavisnim termostatima
- regulacija temperature unutar etaže 50°-250°C
- snaga 15 kW
- 5 kW po svakoj etaži troetažne rerne
- statičko grejanje
- limeni pod
- izrada INOX AISI 304
Troetažna električna rerna pogodna za pečenje velikih komada mesa, hleba i pripremu raznih jela.
Statičke rerne su znatno sporije i manjeg kapaciteta od konvektomata, ali se i dalje koriste kao „old fashion“ varijanta pripreme hrane.
| Dimenzije (ŠxDxV) | 870x800x405 mm |
|---|---|
| Napajanje | 400 VAC |
| Snaga | 5 kW |
| Dimenzija etaže (ŠxDxV) | 615x615x150h mm |
| Kapacitet | 4 pice Ø 30 cm |
| Radna temperatura | 50°-400°C |
| Kontrola | nezavisni termostati za gornje i donje grejače |
| Termostat | mehanički termostat |
| Donja ploča | šamotna ploča debljine 16 mm |
| Termoizolacija | kamena vuna |
| Unutrašnje osvetljenje | halogen svetlo |
| Materijal izrade kućišta | obloge od plastificiranog lima, konstrukcija od čeličnog lima, front INOX AISI 304 |
| Težina | 75 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Opcionalna dodatna oprema | napa, postolje za peć |
| Garancija | 12 meseci |
Povezani proizvodi
Mašina za pranje tanjira sa depuratorom Elframo D 45 DGT ADD PS
Giorik SH30 Hi-Lite Salamander
- Visoko efikasni grejni elementi dostižu temperaturu za kuvanje u rekordnom vremenu <8 sec
- Do 79% uštede energije
- Skraćeno vreme čišćenja i održavanja
- Usmereno dejstvo bez rasipanja toplote
Salamander grill su otvoreni uređaji koji generišu toplotu, odozgo na dole, pomoću specijalno dizajniranih grejača, smeštenih u gornji deo uređaja koji je pokretan po vertikalnoj osi, te omogućava povećanje ili smanjenje razmaka od hrane do izvora toplote u zavisnosti od načina pripreme hrane.
Idealno za gratiniranje, zagrevanje, grilovanje, tostiranje ...
grejna površina 1/1 GN
Konvektomat GIORIK SNHE061W
Konvektomat kapaciteta 6 plehova GN 1/1
Integrisan generator pare - bojler
- 10” ekran osetljiv na dodir, 9 faza kuvanja;
- kombinovani sistem proizvodnje pare BOILER/DIRECT;
- unapred podešeni programi (recepti);
- ručni tuš na povratnom crevu kao standard;
- sonda jezgra sa 1 tačkom merenja kao standard (multipoint kao opcija);
- sistem kontrole kvaliteta pare (suva-vlažna) STEAM TUNER;
- W automatski sistem za pranje sa tečnim deterdžentom ili tabletama;
- automatsko uklanjanje kamenca iz bojlera;
- 6 brzina ventilatora;
- kontrola vlažnosti u komori METEO SYSTEM;
- USB konekcija;
- delta T kuvanje - sa zadatom razlikom u temperaturi komore i jezgra;
- automatska promena smera rotacije ventilatora u skladu sa podešenim ciklusom rada;
- brzo hlađenje i sa otvorenim vratima;
- komorno led osvetljenje;
- pogodan za tacne 60x40 sa opcionalnim nosačima plehova;
- Wi-Fi kao standard;
- dvostruko zastakljena vrata;
- brzo startovanje sa početnog ekrana - omiljeni recepti;
- SMART COOKING sistem koji prepoznaje opterećenje i omogućava da se prilagodi odgovarajući program prema vrsti hrane u samo nekoliko koraka;
FAMA Pelapatate P10 ljuštilica krompira
Šta je KONVEKTOMAT?
KOMBINOVANO PARNA PEĆ
Konvektomat je termički uređaj za profesionalnu obradu namirnica putem podizanja temperature i objedinjuje karakteristike konvekcijske peći (duvaljke) i autoklava (parnog generatora, steamer-a). Konvektomat može da se koristi kao konvekcijska pećnica (duvaljka) – obrada namirnica kruženjem vrelog vazduha, odnosno da vrelom parom termički obrađuje namirnice ili da koristi oba pomenuta načina, kombinovano. Prednosti ovog uređaja su znatne: kraće vreme za koje se namirnice termički obrade, mogućnost različitih vrsta termičke obrade, očuvanje originalnog kvaliteta i ukusa namirnica…
Istorija konvektomata
VRSTE KOMBINOVANO-PARNIH PEĆI – KONVEKTOMATA
Postoje dve osnovne podele konvektomata
- konvektomati sa direktnim ubrizgavanjem pare u komoru - bez bojlera (generatora pare);
- konvektomati sa bojlerom - para se stvara u generatoru pare
Takođe, delimo ih i u zavisnosti od toga šta im je primarni energent:
- strujne (električni konvektomat)
- gasne (plinski konvektomat)
PREDNOSTI I MANE DVE OSNOVNE VRSTE KONVEKTOMATA
KONVEKTOMATI SA DIREKTNIM UBACIVANJEM PARE – DIRECT STEAM
Prednosti:
- INSTANT PARA - para se dobija čim grejači krenu sa radom
- niža cena konvektomata, u odnosu na modele sa bojlerom
Mane:
- korišćenje parnog sistema moguće na temperaturama >100°C
- niža termostabilnost prilikom ubacivanja pare
KONVEKTOMATI SA BOJLEROM – BOILER VERSION
Prednosti:
- kvalitetna para u kontinuitetu, jer se pravi van komore
- mogućnost obrade namirnica parom i pri niskim temperaturama u komori <100°C
- mogućnost "kuvanja" u konvektomatu
- nema remećenja termičke stabilnosti u komori
Mane:
- sporo dobijanje pare u startu proceca rada, voda u bojleru se mora zagrejati do tačke ključanja;
- inicijalno ulaganje veće u odnosu na konvektomate sa direktnom parom
Kapacitet konvektomata i broj obroka
Kapacitet konvektomata je izražen u broju GN (gastro norm) plehova. U zavisnosti od modela, konvektomati primaju 2/3, 1/1 ili 2/1 GN plehove.
Visina između plehova-tacni, je uglavnom oko 70 mm, obzirom da se plehovi dubine 65h mm najčešće koriste u profesionalnim kuhinjama.
Broj obroka u konvektomatu, odnosno porcija, zavisi od kapaciteta plehova, visine između nosača plehova, gramaži porcija, kao i same snage uređaja.
Primer kapaciteta* izražen u GN plehovima i broju pripremljenih porcija u jednom ciklusu:
- 6 GN 1/1: 30-54 porcija
- 10 GN 1/1: 80-90 porcija
- 6 GN 2/1: 60-108 porcija
- 10 GN 2/1: 150-180 porcija
- 20 GN 2/1: 300-360 porcija
*Kapaciteti su informativnog karaktera i zavise od brojnih faktora: gramaže i nutritivnog sastava obroka, modela konvektomata …

