Konvektomat na gas GIORIK KIG101W – 10 GN 1/1 – direktna para
Konvektomat na gas 10 plehova GN 1/1 – sa samopranjem – direktna para (bez bojlera)
- Direktni sistem za proizvodnju pare
- Touch screen kontrolni panel 7″
- USB port za unos recepata
- Motorizovano otvaranje ventilacionog ventila
- Temperatura 50° – 300° C
- Ventilator sa 6 brzina
- Automatsko uklanjanje kamenca iz komore
- Dvostruko zastakljena ventilirana vrata
- LED osvetljenje komore
- Tajmer 1`- 599` minuta + kontinuiran rad
- Kontrola relativne vlažnosti unutar komore
- Cooking mode (način obrade namirnica):
– konvekcijski (strujanem vrelog vazduha)
– parni (obrada parom)
– kombinovani (konvekcijski sa zadatim procentom vlage u komori) - „Recipe Tuner“
- „Delta T“ Cooking priprema jela uz kontrolu temperature jezgra
- Funkcija održavanja temperature već pripremljenih jela
- „Cooldown“ funkcija obaranja temperature
Konvektomat na gas 10 plehova GN 1/1 – sa samopranjem – direktna para (bez bojlera)

Da bi se garantovala savršeno uravnotežena klima unutar komore za kuvanje, Giorik je patentirao jedinstveni sistem za kontrolu vlažnosti koji koristi softver koji analizira parametre u komori za kuvanje, a zatim reguliše proizvodnju pare ili ispušta višak vlage.
Konvektomat na plin za 10 tacni i programiranjem poseduje interfejs „RecipeTuner“: omogućava jednostavnu modifikaciju i personalizaciju programa pripreme hrane.
„RecipeTuner“ se menja u zavisnosti od načina pripreme hrane, za regulisanje kuvanja, pečenja, stepena vlažnosti i narastanja.
Novi sistem „Rack Control“ dozvoljava pripremu više vrsta jela na različitim nivoima, uz mogućnost da sva jela budu gotova u isto vreme.
Plinski konvektomat 10 tacni sa programiranjem – jednostavno unošenje novih recepata i korekcija već postojećih.
Grejanje komore konvektomata sa PREMIX gasnim gorionicima.
Osnovne karakteristike konvektomata:
- Direktni sistem za proizvodnju pare
- Touch screen kontrolni panel 7″ – 9 faza kuvanja
- USB port za unos recepata
- Motorizovano otvaranje ventilacionog ventila
- Temperatura 50° – 300° C
- Ventilator sa 6 brzina
- Instant isključivanje ventilatora otvaranjem vrata
- Automatsko uklanjanje kamenca iz komore
- Dvostruko zastakljena ventilirana vrata
- LED osvetljenje komore
- Tajmer 1`- 599` minuta + kontinuiran rad
- Kontrola relativne vlažnosti unutar komore
- Cooking mode (način obrade namirnica):
– konvekcijski (strujanem vrelog vazduha)
– parni (obrada parom)
– kombinovani (konvekcijski sa zadatim procentom vlage u komori) - Konvektomat 10 tacni sa programiranjem 999 recepata u 9 faza rada svakog ciklusa.
- Konvektomat na 10 nivoa sa „Rack Control“ sistemom, ima mogućnost pripreme različitih jela, a sa završetkom u isto vreme.
- „Recipe Tuner“ za jednostavno modifikovanje i personalizovanje programa-recepata
- „Delta T“ Cooking priprema jela uz kontrolu temperature jezgra
- Funkcija održavanja temperature već pripremljenih jela
- „Cooldown“ funkcija obaranja temperature
Dostupne varijante:
KBG061W – Sa bojlerom – 6 plehova GN 1/1
KBG101W – Sa bojlerom – 10 plehova GN 1/1
KIG061W – Direktna para – 6 plehova GN 1/1
KIG101W – Direktna para – 10 plehova GN 1/1
| Dimenzije (ŠxDxV) | 519x838x1010 mm |
|---|---|
| Napajanje | GAS |
| Snaga | 0,6 kW / 230 VAC + 11 kW GAS |
| Zagrevanje komore | PREMIX SYSTEM |
| Kapacitet plehova | 10 GN 1/1 |
| Visina između plehova | 30 mm |
| Dimenzija komore (ŠxDxV) | 380x540x610 mm |
| Kontrola | touch screen panel 7″ |
| Tajmer | 1’ do 599’, kontinuiran ciklus |
| USB priključak | upisivanje recepata za pripremu / update firmware-a |
| Programiranje | 999 programa + 9x „one touch“ (svaki program u 9 faza) |
| Radna temperatura | 50°-300°C |
| Sonda jezgra | da, delta T priprema, omogućava praćenje temperature jezgra proizvoda |
| Način rada peći | 3 moda: konvekcijski, parni, kombinovani |
| Ventilator | 6 brzina – inverter |
| Sistem vlaženja vazduha | direct steam – direktna para |
| Održavanje komore | integrisan sistem samopranja |
| Vrata peći | duplo staklo sa vazdušnom zavesom |
| Unutrašnje osvetljenje | LED svetlo |
| Materijal izrade komore | INOX AISI 304 |
| Materijal izrade kućišta | INOX AISI 304 |
| Napajanje vodom | ventil ¾” |
| Priključak za gas | 1/2’’ |
| Otpadna voda | Ø 40 mm |
| Težina | 118 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Opcionalna dodatna oprema | dodatak za pečenje pilića, dodatak za ražnjiće, postolje sa nosačima plehova |
| Garancija | 24 meseca |
| Proizvođač | Giorik S.p.A Italy |
Giorik SpA je proizvodna kompanija osnovana 1963. godine.
Misija kompanije Giorik SpA je usmerena na istraživanje i razvoj tehnološki inovativnih rešenja za profesionalnu ugostiteljsku opremu koju proizvode.
U ponudi su konvektomati, salamanderi i termo blok uređaji.
Proizvođač je najpoznatiji po vrhunskim salamanderima, za koje slobodno možemo reći da su broj 1 u svetu, obzirom da ih koriste svi vodeći hotelski lanci, kao i drugi proizvođači opreme, za koje ih Giorik SpA uslužno proizvodi.
Preko 60 godina inovacija
Proizvode intuitivnu opremu jer čvrsto veruju u potrebu pojednostavljenja složenih operacija koje se svakodnevno izvode u modernim profesionalnim kuhinjama. Cilj je implementiranje inovacija kroz stvaranje tehnološki naprednih proizvoda sa visokim standardom kvaliteta.
Kombinacija stručnosti, podrške i pomoći je osnovni dokaz sveobuhvatne usluge koju pružaju svojim klijentima, ne samo kao proizvođačima već i kao vodećim eksponentima u profesionalnoj ugostiteljskoj industriji.
Tokom faze proučavanja i razvoja mašina, dizajniranje komponenata se vrši korak po korak, empirijskim testovima koji odmah prikazuju validnost usvojenih rešenja. Test laboratorija proizvođača Giorik SpA, opremljena sofisticiranim instrumentima i naprednom tehnologijom, omogućava intenzivnu upotrebu mašina koje se stalno proveravaju za efikasnost, performanse i bezbednosne parametre, tako da se eventualni kvarovi mogu predvideti i otkloniti u procesu proizvodnje.
Konvektomat je termički uređaj za profesionalnu obradu namirnica putem podizanja temperature i objedinjuje karakteristike konvekcijske peći (duvaljke) i autoklava (parnog generatora, steamer-a). Konvektomat može da se koristi kao konvekcijska pećnica (duvaljka) – obrada namirnica kruženjem vrelog vazduha, odnosno da vrelom parom termički obrađuje namirnice ili da koristi oba pomenuta načina, kombinovano. Prednosti ovog uređaja su znatne: kraće vreme za koje se namirnice termički obrade, mogućnost različitih vrsta termičke obrade, očuvanje originalnog kvaliteta i ukusa namirnica… Takođe, delimo ih i u zavisnosti od toga šta im je primarni energent: Prednosti: Mane: Prednosti: Mane: Kapacitet konvektomata je izražen u broju GN (gastro norm) plehova. U zavisnosti od modela, konvektomati primaju 2/3, 1/1 ili 2/1 GN plehove. Visina između plehova-tacni, je uglavnom oko 70 mm, obzirom da se plehovi dubine 65h mm najčešće koriste u profesionalnim kuhinjama. Broj obroka u konvektomatu, odnosno porcija, zavisi od kapaciteta plehova, visine između nosača plehova, gramaži porcija, kao i same snage uređaja. Primer kapaciteta* izražen u GN plehovima i broju pripremljenih porcija u jednom ciklusu: *Kapaciteti su informativnog karaktera i zavise od brojnih faktora: gramaže i nutritivnog sastava obroka, modela konvektomata …
Šta je KONVEKTOMAT?
KOMBINOVANO PARNA PEĆ
Istorija konvektomata
VRSTE KOMBINOVANO-PARNIH PEĆI – KONVEKTOMATA
Postoje dve osnovne podele konvektomata
PREDNOSTI I MANE DVE OSNOVNE VRSTE KONVEKTOMATA
KONVEKTOMATI SA DIREKTNIM UBACIVANJEM PARE – DIRECT STEAM
KONVEKTOMATI SA BOJLEROM – BOILER VERSION
Kapacitet konvektomata i broj obroka
Povezani proizvodi
Giorik FG9117T gasna friteza
Električni kazan Giorik PEI910 100LT
Kuhinjski električni kazan kapaciteta 100 litara – indirektno grejanje
- Dno izradjeno od poliranog INOX AISI 316L
- Stranice kazana od INOX AISI 304
- Zaobljen spoj stranice i dna
- Indirektno grejanje sa sigurnosnim sistemom
- Slavina za sipanje tople i hladne vode
- Ventil za ispuštanje tečnosti iz kazana 2”
FAMA Pelapatate P10 ljuštilica krompira
SIRMAN TC 32 Barcellona ICE mlin za meso
Hladjeni mlin za meso #32
Profesionalna mašina za mlevenje mesa
Thermo-electric hladjenje glave (bez kompresora)
- INOX kućište
- IP 54 zažtita
- kontrole na 24 V
- sistem prenosa zatvoren uljni reduktor
- samoventilirajući motor
- dva smera okretanja puža
- jednostavno održavanje
- rešetka na izlazu, prečnik rupe: Ø 4,5 mm (standardno uz mašinu)
- samooštreći noževi od nerdjajućeg čelika
Opcionalno:
- unger system
- 1/2 unger system
- formater za hamburgere
- nastavak za punjenje kobasica
- zaštita za šajbne > 8 mm



