Automatski tamper za kafu Kilo
990 € cena bez PDV-a
Kilo’ je automatski tamper za kafu dizajniran za kafeterije sa velikim prometom, gde su potrebni brzina, efikasnost i ujednačenost.
Cilj je bio da se omogući „ jednako tampiranje, savršenog nivoa za svaku dozu, bez obzira ko radi za kafe aparatom„.
Sila tampiranja, pritiska prema dole, kreće se od lakih 3 kg do celih 30 kg, a korisnici sami mogu da programiraju mašinu da tampira jednu dozu mlevene kafe do tri puta, svaki put sa različitim pritiskom.
Baristi biraju različita podešavanja u zavisnosti od mešavine kafe, količine i granulicije mlevenja kafe.
3 memorije programa rada: sile pritiska i broja ponavaljanja (do 3X).
Idealan „saradnik“ mlinu za kafu Slingshot S75
Automatski tamper za kafu Kilo Slingshot®

Precizno doziranje sile tampiranja
KILO automatski tamper za espresso kafu, odlikuje integrisana vaga, koja kontroliše prtisak nabijanja kafe od minimalnih 3 kg, pa sve do maksimalnih 30 kg, sa preciznošću od +/-0,3 kg.

Uklonjiv tamper
Disk KILO tampera je pričvršćen pomoću sistema magnetnog zaključavanja. Barista sada može sa lakoćom da ukloni disk prilikom redovnog čišćenja urejdjaja.

Jednostavno održavanje
Funkcija čišćenja – tamper se spušta na donju poziciju kako bi Barista imao pristup radi redovnog čišćenja.

Udubljeni disk tampera
KILO sa jedinstvenim konkavnim dizajnom diska za tampiranje espresso kafe – neujednačena gustina kafe koja se inače nalazila izmedju perifernog dela i centra portafiltera, smanjuje se zahvaljujući različitom pritisku na ove zone.

Promenljiv režim rada
KILO ima patentiran promenljivi profil nabijanja kafe.
Barista može postaviti do tri različita profila. Svaki profil se može podesiti da tampira od 1 do 3 puta u opsegu pritiska od 3 do 30 kg.

Tampiranje i čišćenje
KILO tampira dozu kafe sa istovremenim nežnim okretanjem od 35 stepeni. Jedinstveni pokret nabijanja uklanja ostatke mlevene kafe na tamping disku.

Brojač tampiranja
KILO broji ukupan broj tampiranja za svaki od 3 režima rada. Odličan način za praćenje dnevne prodaje espresso kafe.

Brzo tampiranje kafe
KILO je najbrži automatski tamper na tržištu.
Vreme tampiranja kreće se od samo 0,8 sekundi za jedno nabijanje do maksimalno 1,4 sekunde za trostruko tampiranje. KILO jedinstveni dizajn sistem prenosa sile u kombinaciji sa ugrađenim sistemom za vaganje garantuje superbrzu operaciju tampiranja u svakom trenutku.



![]()
![]()
![]()


| Dimenzije (ŠxDxV) | 114x290x240 mm |
|---|---|
| Napajanje | 230 VAC |
| Snaga | 55 W |
| Prečnik tampera | 58 mm – 58,4 mm – 54,6 mm |
| Pritisak tampera | 3-30 kg |
| Kontrola | automatski režim rada |
| Programi rada | 3 |
| Ponavljanja u ciklusu | 1 do 3 |
| Brzina tampiranja | 0,8sec/tamp do 1,4sec 3x |
| Materijal izrade kućišta | plastificirani aluminijum |
| Težina | 3,5 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Garancija | 12 meseci |
| Proizvođač | Slingshot Technology Corporation Ltd Hong Kong |
Povezani proizvodi
Metalcarrelli 2455 kanta sa pedalom 50 litara
Metalcarrelli 2457 kanta sa pedalom 90 litara
Santos #54 profesionalni šejker
Profesionalni mikser za nes kafu - šejker
SANTOS #54 mikser idealan je uređaj za pravljenje frapea, mlečnih šejkova, mlečne pene, sladolednih napitaka, mućenje nes kafe ...
SANTOS #54 mikser je namenjen za komercijalnu upotrebu, sa snažnim motorom i varijatorom brzine.
Snažan motor i robusna konstrukcija dozvoljavaju mućenje svih vrsta napitaka, od nes kafe do sladoled poslastica - šejkova.
Jednostavan za upotrebu: automatsko startovanje mućenja nakon detekcije čaše.
Varijator brzine: 8.000 - 16.000 rpm podešavanje brzine
Standradno uz profesionalni šejker - mixer:
- 2 čaše 675 ml (1 inox + 1 polikarbonat)
- 3 nastavka za mućenje: 1 univerzalni sferni, 1 gumeni nastavak, 1 duboki nastavak nazubljen
Scotsman ACM 57 AS ledomat 33 kg
Ledomat 33 kg proizvodnje za 24h.
- Depozit za led kapaciteta 12 kg
- Ergonomski dizajniran pristup depozitu za skladištenje leda
- Vrata depozita zahtevaju minimalni prostor (sistem "nestajanja" vrata)
- Proizvodi led oblika "medium gourmet" 20 grama kocka
- Ledomat sa "Agion" tehnologijom: sprečava razvoj mikroba i neprijatnih mirisa
- Otporno kućište ledomata od nerđajućeg čelika AISI 304
- Lako pristupačan ON-OFF prekidač na prednjem panelu ledomata
- Svetlosna indikacija rada ledomata - status rada, prijava greške, podsetnik za redovan servis
- Jednostavno čišćenje ledomata od kamenca - self clean system
- Vazdušno hlađenje kompresora - AS air system
Ledomat ACM57AS proizvodi led sa medium gourmet cube ugostiteljskom kockom težine 20 gr (~1.750 kockica leda dnevno).

