Depurator automatski MINI BOY B65 Mijar
398 € Originalna cena je bila: 398 €.358 €Trenutna cena je: 358 €. cena bez PDV-a
Automatski depurator – omekšivač vode
- 6,5 litara zapremina jonske mase u depuratoru
- Automatska regeneracija depuratora
- Mogućnost programiranja regeneracije po danima i satima
- Mehanički kontroler – garantovana dugotrajnost
- Depozit za so: max 20 kg (20 regeneracija)
Opcionalno:
- digitalni merač protoka vode
Automatski depurator je idealno rešenje za kamenac – lako se programira i ne zahteva od korisnika da vodi računa o depuraciji, kao kod manuelnih depuratora.
Automatski omekšivač vode – depurator.
Najčešći uzrok kvarova na kafe aparatima, ledomatima, mašinama za pranje, konvektomatima …
… je upravo stvaranje naslaga vodenog kamenca.
Tvrda voda je vrlo štetna za uređaje u gastronomiji i hotelijerstvu. Kamenac iz tvrde vode se taloži tokom sušenja, zagrevanja, ključanja i isparavanja. Najčešći uzrok kvarova na kafe aparatima, ledomatima, mašinama za pranje i konvektomatima je upravo stvaranje naslaga vodenog kamenca.
Kamenac je dobar toplotni izolator, te kada se slegne na grejne elemente stvara izvrsnu toplotnu izolaciju što rezultira većom potrošnjom energije – 1 mm naslage kamenaca daje ~10% veću potrošnju energije.
Omekšavanje vode – automatski depurator
Postupak kojim se iz vode uklanjaju sva jedinjenja kalcijuma i magnezijuma koja su odgovorna za tvrdoću vode i ta jedinjeja ostaju vezana ta jonsku masu do regeneracije depuratora.
Automatski depurator ne zahteva prisustvo korisnika tokom procesa regeneracije, za koju je potrebna samo morska so.
MINI BOY B65 ima kapacitet 20 kg soli, što je dovoljno za 20 ciklusa regeneracije depuratora.
Rešenje za problem kamenca – ugradnja depuratora
Automatski depurator omekšava vodu i savršeno štiti sve uređaje koji su u kontaktu sa vodom, toplom vodom ili parom (mašine za pranje, konvektomati …), kao i hladnom vodom (ledomati), od nakupljanja kamenca.
Povećava efikasnost uređaja i produžava životni vek opreme koja se koristi u gastronomiji, npr. aparati za kafu, aparati za toplu vodu, kuhinjski kazani za kuvanje, mašine za pranje sudova, ledomati, kombinovano parne peći (konvektomati), kotlovi za centralno grejanje, mašine za pranje veša …
Mijar je proizvođač koji u ponudi ima i uređaje za demineralizaciju vode koji uz automatski depurator u potpunosti tretiraju vodu koja se koristi u gastronomiji.
U ponudi je i gabaritno manji uređaj, sa manjim protokom vode do zasićenja, automatski depurator MINI B65.
| Dimenzije (ŠxDxV) | 240x465x535 mm |
|---|---|
| Napajanje | 230 VAC |
| Snaga | 3 W |
| Kontrola | elektromehanički ventil, programiranje ciklusa regeneracije po danima |
| Zapremina depuratora | 8 lit. |
| Zapremina jonske mase | 6,5 lit. |
| Maksimalni protok vode | 4.500 lit/h |
| Preporučen protok vode | < 1.800 lit/h |
| Protok vode do zasićenosti | ~ 3.600 lit. za ulaznu tvrdoću 10°dh |
| Depozit za so | max 20 kg |
| Količina soli za depuraciju | 1 kg |
| Radni pritisak vode | min 2 bar / max 6 bar |
| Temperatura ulazne vode | <30°C |
| Ulazna voda konekcija | 3/4″ |
| Izlazna voda konekcija | 3/4″ |
| Otpadna voda | 1/2″ |
| Materijal izrade kućišta | ABS tvrda plastika |
| Težina | 11 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Garancija | 12 meseci |
| Proizvođač | Mijar PL |
Slični proizvodi …
GIX8 automatski depurator
Depurator automatski 8 litara
- Omekšivač vode sa automatskom regeneracijom
- Mogućnost programiranja regeneracije po danima i satima
- Elektronski kontroler
- Depozit za so: max 20 kg (20 regeneracija)
U ponudi proizvodjača DVA SrL Italy, dostupan je i manuelni depurator od 8 litara DVA LT8
Depurator automatski MINI B65 Mijar
Automatski depurator - omekšivač vode
- 5 litara zapremina jonske mase u depuratoru
- 1.500 lit. do regeneracije za ulaznu tvrdoću 10°dh
- Automatska regeneracija depuratora
- Mogućnost programiranja regeneracije po danima i satima
- Mehanički kontroler - garantovana dugotrajnost
- Depozit za so: max 11 kg (15 regeneracija)
Automatski depurator je idealno rešenje za kamenac.
Jednostavno se programira i ne zahteva od korisnika da bude prisutan tokom depuracije, kao kod manuelnih depuratora.
Depurator DVA LT 12 3/8″
Depurator 12 litara - DVA LT 12
- Manuelni omekšivač vode - depurator 12 litara boca
- 8,4 litara zapremina jonske mase u depuratoru
- Manuelna regeneracija depuratora - ručna postavka ventila
- Maksimalan protok vode: 1.500 lit/h
- Protok vode do zasićenosti jonske mase: 1.680 lit. (16°d)
- Količina soli potrebna za regeneraciju: 1 kg
- Ulazni ventil: 3/8"
- Izlazni ventil: 3/8"
- Radni pritisak: 1-8 bar
- Radna temperatura vode: 4-25 °C
Depurator DVA LT8 3/8″
Depurator - omekšivač vode 8 litarski, za espresso aparat
- Manuelni omekšivač vode - depurator 8 litara boca
- 5,6 litara zapremina jonske mase u depuratoru
- Manuelna regeneracija depuratora - ručna postavka ventila
- Maksimalan protok vode: 1.000 lit/h
- Protok vode do zasićenosti jonske mase: 1.120 lit. (16°d)
- Količina soli potrebna za regeneraciju: 1 kg
- Ulazni ventil: 3/8"
- Izlazni ventil: 3/8"
- Radni pritisak: 1-8 bar
- Radna temperatura vode: 4-25 °C
Povezani proizvodi
Metalcarrelli 2455 kanta sa pedalom 50 litara
Scotsman ACM 127 AS ledomat 70 kg
Ledomat 70 kg proizvodnje za 24h.
- Depozit za led kapaciteta 39 kg.
- Ergonomski dizajniran pristup depozitu za skladištenje leda.
- Vrata depozita zahtevaju minimalni prostor (sistem "nestajanja" vrata).
- Proizvodi led oblika „medium gourmet“ 20 grama kocka.
- Ledomat sa "Agion" tehnologijom: sprečava razvoj mikroba i neprijatnih mirisa.
- Otporno kućište ledomata od nerđajućeg čelika AISI 304.
- Lako pristupačan ON-OFF prekidač na prednjem panelu ledomata.
- Svetlosna indikacija rada ledomata - status faze u kojoj je ledomat, prijava eventualne greške u radu ledomata, dekalcifikacija ledomata.
- Jednostavno čišćenje ledomata od kamenca - self clean system.
- Elektronska kontrola rada ledomata: temperatura ambijenta i vode se menja tokom godine - sistem prati i koriguje parametre kako bi led koji proizvodi ledomat uvek bio isti.
- Vazdušno hlađenje kompresora - AS air system
Ledomat ACM127AS proizvodnje 70 kg leda na dan, sa medium gourmet cube ugostiteljskom kockom težine 20 gr (~3.500 kockica leda dnevno).
Sirman Modulo 4 ALOQNS multimikser
Aparat za toplu čokoladu Ugolini Delice LT5
Aparat za toplu čokoladu Ugolini DELICE 5 litara.
Dispenzer za pripremu tople čokolade i drugih manje ili više gustih toplih napitaka. Svestran, pouzdan, štedi prostor i jednostavan za upotrebu. Njegova jednostavnost olakšava Vam posao. Sa svedenim i elegantnim dizajnom povećava prodaju zahvaljujući vizuelnom doživljaju proizvoda. Netoksična i nelomljiva posuda od polikarbonata zapremine 3 litre ili 5 litara, sa lako uklonjivom slavinom za potpuno čišćenje i jednostavno demontažna posuda, čak i ako je puna proizvoda.
- Posuda za toplu čokoladu 5 litara
- Regulacija temperature kuvanja termostatom
- Regulacija temperature u posudi termostatom

