Carimali Cento 2 aparat za espresso kafu
2.928 € cena bez PDV-a
Profesionalni aparat za kafu sa dve grupe
Carimali Cento 2 je profesionalni espresso aparat prepoznatljivog italijanskog dizajna, vrhunskih performansi, za najzahtevnije korisnike.
Profesionalni kafe aparat zahteva priključak na gradsku vodovodnu mrežu.
Osnovne karakteristike espresso aparata:
- digitalna kontrola temperature
- digitalno podešavanje doza kafe
- automatsko doziranje kafe
- dve doze tople vode za čaj
- automatsko dopunjavanje bojlera
- LCD ekran sa prikazom temprature i faze rada
- podsetnik za redovan servis
- prijava grešaka tokom rada
- integrisana pumpa
- analogni manometar
- termosifon sistem cirkulacije u grupama
- elektronski ciklus pranja grupe
Profesionalni kafe aparat Cento 2 dostupan je sa visoko podignutim grupama (coffee to go) ili standardnom visinom grupa.
Carimali je italijanski proizvođač profesionalnih espresso aparata sa tradicijom od 1919. godine.
Profesionalni espresso aparati Carimali, proizvode se u modelima od 1 do 3 grupe.
Profesionalni aparat za espresso kafu – dve grupe.
Espresso kafe aparat sa digitalnom kontrolom rada – spoj tradicije i visoke tehnologije.
Profesionalni aparat za kafu prepoznatljivog italijanskog dizajna
Carimali Cento je espresso aparat vrhunskih performansi, za najzahtevnije korisnike. Prepoznatljiv minimalistički dizajn, jednostavnd komande, nastrojene prema korisniku – user friendly.
Profesionalni kafe aparat Cento dostupan je sa visoko podignutim grupama (coffee to go) ili standardnom visinom grupa.
Profesionalni kafe aparat zahteva priključak na gradsku vodovodnu mrežu.
Osnovne karakteristike espresso aparata:
- digitalna kontrola temperature – jednostavno podešavanje preko korisničkog menija
- digitalno podešavanje doza kafe – korisnik sam određuje dužinu za svaku espresso dozu
- automatsko doziranje kafe – na osnovu podešene količine vode, aparat sam prekida pripremu kafe
- dve doze tople vode za čaj
- automatsko dopunjavanje bojlera – korišćenjem tople vode za čaj, opada nivo u bojleru, automatsko dopunjavanje održava količinu vode u bojleru uvek na istom nivou
- LCD ekran – prikaz temprature i faze rada: temperatura bojlera, brojčanik pripremljenih kafa …
- podsetnik redovnog servisiranja – nakon protoka zadate količine vode, aparat daje korisniku signal da je neophodno izvršiti depuraciju i odraditi redovan servis kafe aparata
- prijava grešaka tokom rada – alarmi u radu
- integrisana pumpa – pumpa visokog pritiska unutar kućišta espresso aparata
- analogni manometar – prikaz pritiska bojlera i sistema
- termosifon sistem cirkulacije u grupama – održava konstantnu temperaturu grupe
- elektronski ciklus pranja grupe – automatizovano pranje grupe uz pomoć slepog sita i Pullycaff praška, profesionalni aparat sam pušta vodu od pranja do potpunog ispiranja
Manji profesionalni aparat za espresso kafu:
Carimali BUBBLE 1 grupa
| Dimenzije (ŠxDxV) | 722x515x497 mm |
|---|---|
| Napajanje | 230 VAC |
| Snaga | 3.150 W |
| Kontrola | programiranje doza kafe, soft tasteri |
| Doziranje kafe | mogućnost memorije 4 doze, start/stop manuelno |
| Kapacitet bojlera | 11 lit. |
| Broj grupa | 2 |
| Ventila za paru | 2 ventila |
| Ventila za toplu vodu | 1 ventil |
| Motor pumpa | interna |
| Ulazna voda konekcija | 3/8″ |
| Otpadna voda | crevo Ø 23 mm |
| Materijal izrade kućišta | ABS tvrda plastika, konstrukcija od čeličnog lima, front INOX AISI 304 |
| Boja | crna, bela |
| Težina | 47 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Garancija | 12 meseci |
| Proizvođač | Carimali S.p.A. Italy |
Carimali SpA Italy preko 100 godina proizvodi i prodaje profesionalne espresso aparate širom sveta. Od 1919-te godine, kompanija primenjuje inovacije u procesu proizvodnje, dizajna i distribucije, široke palete proizvoda, od potpuno automatskih i tradicionalnih kafe aparata, do mlinova za espresso kafu i priključnih uređaja. Centrala je bazirana u Bergamu, Italija, gde se nalazi glavna fabrika, sa preko 20.000 m².
Od 1919. Carimali SpA Italy razvija tehnologije za poboljšanje ekstrakcije i ukusa pripremljene kafe i napitaka na bazi mleka.
Carimali veruje u jake odnose, zasnovane na deljenju dugoročnih ciljeva sa osobljem, kupcima i dobavljačima.
U svojoj ponudi imaju:
- Automatske espresso aprate malog, srednjeg i velikog kapaciteta
- Tradicionalne espresso aparate
- Mlinove za kafu
- Periferne uređaje za espresso aparate: hladnjake za mleko, grejače šoljica, filtere ...
Posebna divizija Carimali S.p.A. je posvećena razvoju naprednih mlinova za kafu:
- Slingshot mlinovi za kafu
- Automatski tamperi za kafu
Povezani proizvodi
Scotsman ACM 177 AS ledomat 83 kg
Ledomat 83 kg proizvodnje za 24h.
- Depozit za led kapaciteta 48 kg.
- Ergonomski dizajniran pristup depozitu za skladištenje leda.
- Vrata depozita zahtevaju minimalni prostor (sistem "nestajanja" vrata).
- Proizvodi led oblika „medium gourmet“ 20 grama kocka.
- Ledomat sa "Agion" tehnologijom: sprečava razvoj mikroba i neprijatnih mirisa.
- Otporno kućište ledomata od nerđajućeg čelika AISI 304.
- Lako pristupačan ON-OFF prekidač na prednjem panelu ledomata.
- Svetlosna indikacija rada ledomata - status faze u kojoj je ledomat, prijava eventualne greške u radu ledomata, dekalcifikacija ledomata.
- Jednostavno čišćenje ledomata od kamenca - self clean system.
- Elektronska kontrola rada ledomata: temperatura ambijenta i vode se menja tokom godine - sistem prati i koriguje parametre kako bi led koji proizvodi ledomat uvek bio isti.
- Vazdušno hlađenje kompresora - AS air system
Ledomat ACM177AS proizvodnje 83 kg leda na dan, sa medium gourmet cube ugostiteljskom kockom težine 20 gr (~4.250 kockica leda dnevno).
Sirman Modulo 4 ALOQNS multimikser
Depurator automatski MINI B65 Mijar
Automatski depurator - omekšivač vode
- 5 litara zapremina jonske mase u depuratoru
- 1.500 lit. do regeneracije za ulaznu tvrdoću 10°dh
- Automatska regeneracija depuratora
- Mogućnost programiranja regeneracije po danima i satima
- Mehanički kontroler - garantovana dugotrajnost
- Depozit za so: max 11 kg (15 regeneracija)
Automatski depurator je idealno rešenje za kamenac.
Jednostavno se programira i ne zahteva od korisnika da bude prisutan tokom depuracije, kao kod manuelnih depuratora.

