Techfrost ZT20 Blast Chiller
13.387 € cena bez PDV-a
Roll-in BLAST CHILLER / SHOCK FREEZER za 1 kolica kapaciteta 20 plehova GN 1/1 ili EN600x400 mm
Blast Chiller / Shock Freezer je uređaj u kulinarstvu koji kombinuje sistem hlađenja sa sistemom ventiliranja , koji je u stanju da u velikoj meri očuva sve kvalitete hrane i produži rok trajanja.
Ovaj proizvod utrostručava rok trajanja i mogućnost čuvanja hrane.
- Blast Chiler +90°C na +3°C za 90 min – 75 kg
- Shock Freezer +90°C na -18°C za 270 min – 45 kg
*Kolica i plehovi nisu uključeni u cenu
Roll-in BLAST CHILLER / SHOCK FREEZER za 1 kolica kapaciteta 20 plehova GN 1/1 ili EN600x400 mm
Primena BLAST CHILLER / SHOCK FREEZER uređaja

Poslastičarstvo

Sladoled

Catering

Pekarstvo
BLAST CHILLER / SHOCK FREEZER
Dok je bezbednost hrane svakako jedna od najvažnijih funkcija šok komore, postoje još mnoge prednosti uz korišćenje ovog uređaja: bolji kvalitet hrane, veći učinak, smanjeni rashodi i umanjena cena proizvodnog procesa.

Besprekorna hrana
Blast chiller / shock freezer obezbeđuje integritet i nepromenjene organoleptičke karakteristike proizvoda, uz očuvanje blistavih boja, savršenog oblika, privlačnog i nepromenjenog ukusa, neodoljivog mirisa.

Bez rizika
Blast chiller / shock freezer eliminiše rizik od bakteriološke kontaminacije koja rezultira bezbednom pripremom hrane.

Više vremena
Blast chiller / shock freezer skraćuje vreme pripreme i povećava produktivnost.

Manje otpada
Blast chiller / shock freezer omogućava kupovinu sirovina na veliko i redukuje
otpad poput kvarenja krema,
podloga za kolače i slično. Takođe ima prednosti i u lakšoj organizaciji zadataka zaposlenih u pripremi.
BLAST CHILLER / SHOCK FREEZER – standardne funkcije

BLAST CHILLING
Od +90°C do +3°C u jezgru
proizvoda u roku od 90 minuta.
Dostupni su soft i hard ciklusi,
vremenski ili sa upotrebom sonde jezgra.

SHOCK FREEZING
Od +90 °C do –18 °C unutar jezgra proizvoda za 240 minuta. Soft i hard ciklusi, vremenski ili sa sondom jezgra.

PRE-COOLING
Funkcija koja dovodi komoru do idealne
temperatura za ciklus hlađenja ili zamrzavanja, pre ubacivanja proizvoda.

HEATED CORE PROBE
Sonda jezgra sa grejanjem i jednom tačkom očitavanja temperature je standardna uz uređaj.
Techfrost uređaji nude mogućnost korišćenja do 3 sonde jezgra istovremeno. Alternativno odvojiva sonda ili sonda sa više tačaka, dostupna kao dodatna opcija.

Ciklus za sladoled
Omogućava neprekidan rad za proizvodnju i održavanje kremastog sladoleda.

Ciklus sušenja
Sprečava pojavu buđi i neprijatnih mirisa.

Manuelni ciklus
Moguće je konfigurisati do 3 različite faze blast chiller / shock freezer ciklusa i 1 fazu skladištenja, sa određivanjem temperature, vremena i brzine ventilatora za svaku fazu pojedinačno.

Zamrzavanje ribe
Specijalni program za ciklus zamrzavanja sveže ribe.

Indirektna ventilacija
Kruženje vazduha sa indirektnim delovanjem na proizvod.
HACCP
Mermorisanje podataka i kritičnih alarma prema HACCP pravilniku.

INOX AISI 304
Kompletno izrađen od nerđajućeg čelika visokog kvaliteta AISI 304

BLAST CHILLER / SHOCK FREEZER – opcionalne funkcije

LOW-TEMP cooking
Kuvanjem na niskim temperaturama, hrana ostaje mekana, sočna i bogata hranljivim sastojcima.

PROOFER funkcija
Upravlja procesom fermentacije u 4 različite faze: blast chilling, levitacija, vlaženje i konzervacija. Mogućnost podešavanja temperature, vremenskog trajanja, procenta vlažnosti i brzine ventilatora.

STERILIZACIJA
Sistem radi po principu ubacivanja mix-a vazduha i ozona u komoru, te na taj način onemogućava razvoj buđi, plesni i bakterija.

WI-FI modul
Povezivanjem ovog dodatnog modula
na kontrolnu tablu, korisnik može
upravljajti blast chilling i shock freezing procesima, pratiti cikluse i status, daljinski preko pametnog telefona, tableta ili računara, u bilo kom trenutku
i na bilo kom mestu.
Vodeno hlađenje
Opcionalno dostupna verzija sa vodenim hlađenjem kompresora.
| Dimenzije (ŠxDxV) | 945x1075x2240 mm |
|---|---|
| Unutrašnja dimenzija (ŠxDxV) | 607x818x1621 mm |
| Kapacitet | 75 kg (+ 90 ° C / + 3 ° C) | 45 kg (+ 90 ° C / -18 ° C) |
| Kapacitet plehova | 1 kolica GN 1/1, 1 kolica EN 600×400 |
| Napajanje | 400 VAC |
| Snaga | 3,5 kW |
| Agregat | monoblok sistem |
| Rashladni fluid | Gas R 290 |
| Sistem hlađenja | vazdušno |
| Otapanje | automatsko otapanje sa grejačima |
| Kontrola | touch screen panel 7″ |
| Sonda jezgra | grejana sonda |
| USB priključak | download HACCP parametara, upisivanje recepata za pripremu / update firmware-a |
| Debljina izolacije | 60 mm |
| Vrsta izolacije | poliuretanska pena visoke gustine (40kg/m3) HFC free |
| Materijal izrade | INOX AISI 304 |
| Opcionalna dodatna oprema | ozon sterilizator, multipoint sonda jezgra |
| Težina | 265 kg |
| Garancija | 12 meseci |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Techfrost Srl Italy |
Povezani proizvodi
Tefcold SS920 hladni sto za serviranje
Hladni sto sa bazenom za GN 1/6 + 2 vrata
- rashladni boks sa 2 vrata
- zapremina rashladnog boksa 201 litra
- režim rada: +2/+10 °C
- 1 plastificirana žičana polica po vratima 530x325
- hlađeni bazen za 5 posuda GN 1/6 (isporučuje se bez posuda)
- poklopac za GN kasete
- kompletno izrađen od INOX-a
- izolacija tvrdo ekspandirana poliuretanska pena visoke gustine 40kg/m3 (HCFC free) 50mm debljine
*Isporučuje se bez GN posuda.
Hladni sto sa krilnim vratima i delom za hlađenje kaseta za priloge, namenjen restoranima, fast food-ovima za serviranje i dekoraciju gotovih jela, pripremu sendviča i burgera.
Unutrašnji kapacitet hladnog stola je u skladu sa GN gastronorm posudama za čuvanje hrane.
Konstrukcija hladnog stola za serviranje, od nerđajućeg čelika INOX AISI 304, što garantuje dugotrajnost i lakoću u održavanju, kao i bezbednost u dodiru sa hranom.
Uređaj namenjen komercijalnoj upotrebi.
Sto za hladnu kuhinju dostupan u više dimenzija
Afinox Spring Plus 701 TN – hladni sto
Hladni sto - ravna radna ploča
-2/+7°C plusni režim rada
Ventilacioni hladni stolovi SPRING 701 dubine 700 mm, sa izolacijom 60 mm su izrađeni od nerđajućeg čelika AISI 304 i sa rashladnim gasom R290.
Rashladni pultovi SPRING - inovativnost
Inovativni zahvaljujući elektronskom digitalnom displeju sa inovativnim karakteristikama (kontrola prekomernog hlađenja i vlažnosti). Vrata se automatski zaustavljaju na 90°.Hladni stolovi - održavanje
Zaobljenje ivice unutrašnje ploče omogućavaju vrlo lako čišćenje i higijenu unutrašnjosti pulta. Takođe, podignuti evaporator sprečava pojavu korozije, a integrisani odvod sprečava zadržavanje vode u jedinici.- -2/+7°C plusni režim rada
- Puna vrata od INOXA
- 60 mm izolacija
- 1 plsatificirana rešetkasta polica EN 400 x 600 mm
- Dubina 700 mm
- Digitalni kontroler sa 8 tastera
- Samozatvarajuća vrata (zaustavljanje na 90°)
- Zaobljene ivice unutrašnje ploče
- Automatsko otapanje i isparavanje vode
- Energetska klasa A - smanjuje potrošnju energije
- Sa ravnom radnom pločom
- Ravna ploča + splashback
- Bez radne ploče
Afinox Spring Plus 701 BT/A – minusni hladni sto
Minusni hladni sto + splashback
-24/-10°C minusni režim rada
Ravna radna ploča + splahback 100 mmVentilacioni hladni stolovi SPRING 701 dubine 700 mm, sa izolacijom 60 mm su izrađeni od nerđajućeg čelika AISI 304 i sa rashladnim gasom R290.
Rashladni pultovi SPRING - inovativnost
Inovativni zahvaljujući elektronskom digitalnom displeju sa inovativnim karakteristikama (kontrola prekomernog hlađenja i vlažnosti). Vrata se automatski zaustavljaju na 90°.Afinox Spring Plus 703 BIG TN – trokrilni hladni sto
Trokrilni hladni sto visine 900mm - ravna radna ploča - GN 1/1
- -2/+7°C plusni režim rada
- Ravna radna ploča
- Visina 900 mm
- Puna vrata od INOXA
- 60 mm izolacija
- 3 plastificirane rešetkaste police GN 1/1 325 x 530 mm
- Dubina 700 mm
- Digitalni kontroler sa 8 tastera
- Samozatvarajuća vrata (zaustavljanje na 90°)
- Zaobljene ivice unutrašnje ploče za lakše čišćenje
- Automatsko otapanje i isparavanje vode
- Energetska klasa A - smanjuje potrošnju energije
Opciono se ovaj model može naručiti sa fiokama umesto vrata (1/3, 1/2, 2/3) ili sa točkićima umesto nogara.

