Mašina za pranje crnog posudja Elframo LP 61 VE BA IRC
10.333 € cena bez PDV-a
Masina za pranje crnog posudja sa rekuperatorom i atmosferskim bojlerom.
Elframo LP VE serija.
IRC HEAT RECOVERY SYSTEM – tehnologija uštede energije
Para koja se stvara na kraju svakog ciklusa pranja sakuplja se i kondenzuje u bakarnom izmenjivaču toplote i koristi za prethodno zagrevanje vode iz mreže pri ulasku u mašinu.
Koristi:
- dovod vode može biti 10° C
- pobolšano radno okruženje jer para više ne završava u prostoriji
- ušteda energije ~56W po ciklusu odnosno 1kW po satu rada.
U standradnim mašinama sa bojlerom pod pritiskom, dolazi do pada temperature vode za ispiranje jer u bojler ulazi hladna voda iz vodovodne mreže koja potiskuje toplu ka prskalicama.
Mašina LP 61 VE BA IRC je sa ugradjenom pumpom za ispiranje i atmosferskim bojlerom (otovren sistem), koji garantuju konstantnu temperaturu i pritisak vode u ciklusu ispiranja.
U mašinama za pranje sa atmosferskim bojlerom, pumpa za ispiranje povlači vodu iz bojlera i pod pritiskom ispira posudje sa vodom na konstantnoj temperaturi (85° C) što garantuje savršenu dezinfekciju i visoke rezultate ciklusa pranja.
Takodje ispiranje ne zavisi od pritiska vode u vodovodnoj mreži.
700×550 mm korpa pranja
korisna visina 662 mm
- Dupli zidovi vrata – termo izolacija bojlera, rezervoara i zidova
- Struktura mašine INOX AISI 304
- Inox filteri u depozitu
- Digitalna kontrola rada
- Podešavanje temperature pranja i ispiranja
- Ruke pranja i ispiranja nerđajućeg čelika
- Elementi grejanja rezervoara i bojlera od legure Incoloy 800 – visoko efikasni grejači
- Toplotna izolacija bojlera
- Jednostavno uklanjanje svih komponenti rezervoara, bez upotrebe alata
- Peristaltički dozer tečnosti za ispiranje
- Peristaltički dozer deterdženta
Opcionalna dodatna oprema:
- hladno pretpranje
- pumpa za izbacivanje vode
- automatski depurator – omekšivač vode
- izmešten kontrolni panel
Konekcije na vodu temperature 10° C
Mašina za pranje crnog posudja sa rekuperatorom toplote LP VE serije
| Dimenzije (ŠxDxV) | 675x843x2160/2067 mm |
|---|---|
| Korpa | 700×550 mm |
| Visina otvora | 662 mm |
| Kontrola | elektronska kontrola rada, HACCP kontroler |
| Napajanje | 400 VAC |
| Ukupna snaga | 16,07 kW |
| Maksimalna angažovana snaga | 10,5 kW |
| Grejač bojlera | 8,3 kW |
| Grejač tanka | 5,2 kW |
| Pumpa pranja | 2,2 kW |
| Kapacitet bojlera | 8 litara |
| Kapacitet tanka | 60 litara |
| Potrošnja vode po ciklusu | 3 litre |
| Ciklus pranja | 120/240/360/600 sekundi, mogućnost promene dužine ciklusa |
| Doziranje deterdženta | podešavanje u kontrolnom panelu, ugrađena pumpica |
| Doziranje brilijantina | ugrađena pumpica, podešavanje u kontrolnom panelu |
| Materijal izrade kućišta | dupli zidovi – toplotna i zvučna izolacija, INOX AISI 304 |
| Ulazna voda konekcija | 10° C, 3/4″ |
| Otpadna voda | Ø 32 mm |
| Opcionalna dodatna oprema | eksterni depurator – omekšivač vode, izmešten kontrolni panel, pumpa za izbacivanje vode |
| Garancija | 12 meseci |
| Težina | 210 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Elframo S.p.A Italy |
Povezani proizvodi
Mašina za pranje crnog posudja Elframo LP 130
- Dupli zidovi vrata - termo izolacija bojlera, rezervoara i zidova
- Struktura mašine INOX AISI 304
- Inox filteri u depozitu
- Mehanička kontrola rada - 3 ciklusa 120"/240"/360"
- Podešavanje temperature pranja i ispiranja
- Dve pumpe pranja
- Duple ruke pranja i ispiranja od nerđajućeg čelika
- Elementi grejanja rezervoara i bojlera od legure Incoloy 800 - visoko efikasni grejači
- Toplotna izolacija bojlera
- Jednostavno uklanjanje svih komponenti rezervoara, bez upotrebe alata
- Peristaltički dozer tečnosti za ispiranje
- Peristaltički dozer deterdženta
- pumpa za izbacivanje vode
Mašina za pranje tanjira Elframo C 66 DGT Booster
Mašina za sudove sa haubom je najbolja opcija za objekte sa više od 120 sedećih mesta.
Double skin - struktura mašine sa duplim zidovima.
Booster pumpa ispiranja
- Struktura mašine INOX AISI 304
- Soft tasteri za kontrolu rada
- LED displej sa simbolima
- 60/120/180 sekundi - 3 ciklusa pranja
- 8 minuta kontinuirani ciklus za teško zaprljano posuđe
- Informacije o ciklusu, statusu, greškama u radu
- Upresovan tank za pranje, bez ivica
- Ruke pranja i ispiranja nerđajućeg čelika
- Inox filteri u depozitu
- Ispiranje sa booster pumpom
- Toplotna izolacija bojlera
- Dozer tečnosti za ispiranje
- Dozer deterdženta
Depurator automatski MINI B65 Mijar
Automatski depurator - omekšivač vode
- 5 litara zapremina jonske mase u depuratoru
- 1.500 lit. do regeneracije za ulaznu tvrdoću 10°dh
- Automatska regeneracija depuratora
- Mogućnost programiranja regeneracije po danima i satima
- Mehanički kontroler - garantovana dugotrajnost
- Depozit za so: max 11 kg (15 regeneracija)
Automatski depurator je idealno rešenje za kamenac.
Jednostavno se programira i ne zahteva od korisnika da bude prisutan tokom depuracije, kao kod manuelnih depuratora.
Depurator DVA LT8 3/8″
Depurator - omekšivač vode 8 litarski, za espresso aparat
- Manuelni omekšivač vode - depurator 8 litara boca
- 5,6 litara zapremina jonske mase u depuratoru
- Manuelna regeneracija depuratora - ručna postavka ventila
- Maksimalan protok vode: 1.000 lit/h
- Protok vode do zasićenosti jonske mase: 1.120 lit. (16°d)
- Količina soli potrebna za regeneraciju: 1 kg
- Ulazni ventil: 3/8"
- Izlazni ventil: 3/8"
- Radni pritisak: 1-8 bar
- Radna temperatura vode: 4-25 °C

