Vito XL aparat za filtraciju ulja
7.500 € cena bez PDV-a
VITO XL mašina za filtraciju ulja za prženje
VITO XL automatski izvlači ulje direktno iz vaše friteze u rezervoar, filtrirajući mikročestice veličine i do 5 μm. To znači da mrvice hleba i drugi ostaci ostaju suvi u filteru, što obezbeđuje čisto i ponovo upotrebljivo ulje. Filtrirano ulje se zatim može pumpati nazad u fritezu ili bezbedno odložiti. Zahvaljujući točkovima koji se mogu zaključati i dršci podesivoj po visini, VITO XL se lako pomera po kuhinji.
Dizajniran za radne temperature do 200°C, VITO XL obezbeđuje vrhunsku bezbednost na radnom mestu. Poseduje sistem za automatsko isključivanje sa senzorom nivoa ulja i kućište od nerđajućeg čelika za izdržljivost i pouzdane performanse. Integrisani grejač omogućava filtraciju očvrslih masti.
Pored toga, VITOconnect software pruža besprekornu dokumentaciju upotrebe i kontrolu troškova, podržavajući digitalnu transformaciju Vaše kuhinje. Ovo omogućava bolje praćenje i optimizaciju upravljanja uljem za prženje.
Izaberite VITO XL filter za ulje za prženje – Vaše rešenje za higijensku, temeljnu i jednostavnu filtraciju.
VITO XL mašina za filtraciju ulja za prženje
Funkcionalnost filtera ulja za prženje:
VITO XL čisti Vaše ulje na jednostavan i higijenski način. VITO vakuumski izvlači ulje iz Vaše friteze, čisti ga od čestica i skladišti ga u rezervoaru od 120 litara. Odatle se može bezbedno transportovati po ravnom podu. Ulje se zatim može ili pumpati nazad u fritezu (ugrađen grejač za zagrevanje ulja) ili jednostavno odložiti. VITO XL je integrisan u VITOconnect sistemsko okruženje. VITOconnect Vam pruža online pregled produktivnosti, radnji i ažuriranja.
Dnevna filtracija može Vam uštedeti do 50% na troškovima ulja za fritezu, a istovremeno poboljšava kvalitet ulja i ukus pržene hrane.
VITO XL uklanja sve mikročestice do 5 μm.
Karakteristike:
- Radna temperatura do 200°C
- Vakuumska fitracija
- Kapacitet filtera do 10,7 kg čestica (hlebnih mrvica)
- Automatsko sigurnosno zaustavljanje – VITO se zaustavlja nakon 5 min usisavanja/izbacivanja ulja, odnosno nakon 30 min zagrevanja ulja
- Automatsko zaustavljanje – ugrađen senzor za količinu ulja u tanku
- Integrisan grejač ulja (za čvrstu mast preporučuje se dodatni sistem grejača)
- VITO XL je napravljen od nerđajućeg čelika AISI 304 (1.4301) i drugih materijala bezbednih za hranu
- Crevo sa brzom spojkom
- Mrežna veza (Wi-Fi)
- Filter korpa se može prati u mašinama za pranje posuđa
- Podesiva dužina drške i točkovi sa blokadom
Izaberite VITO XL filter za ulje za prženje – higijensko, temeljno i jednostavno rešenje za filtraciju ulja u Vašim fritezama.
| Dimenzije (ŠxDxV) | 555x885x1174 mm |
|---|---|
| Napajanje | 230 VAC |
| Snaga | 1.200 W |
| Kapacitet | tank za 120 litara ulja |
| Filtracija | pumpa do 35l/min, do 5 μm |
| Radna temperatura | max. 200°C |
| Težina | 64 kg |
| Materijal izrade | INOX AISI 304 |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Garancija | 24 meseca |
| Proizvođač | VITO AG Germany |

