Blast chiller / freezer Sammic AT-14 1/1
8.586 € cena bez PDV-a
Blast Chiller – Shock Freezer 14 plehova GN 1/1 ili EN 600×400
Ciklus hlađenja Blast Chilling: 90ºC do 3ºC za 90 minuta
Ciklus zamrzavanja Shock Freezing: 90ºC do -18ºC za 240 minuta
- Kapacitet 14 plehova GN 1/1 ili EN 600×400
- Visina između nosača plehova 70 mm
- Kapacitet hlađenja 39 kg
- Kapacitet zamrzavanja 23 kg
Blast Chiller – Shock Freezer 14 plehova GN 1/1 ili EN 600×400
Brzo hlađenje pomaže u održavanju kvaliteta hrane, očuvanju hranljivih materija i poboljšanju efikasnosti procesa termičke obrade hrane.
Širok spektar primene
- Smrznute pice, sveža pasta, poslastičarstvo, gastronomija, sladoledi, deserti, peciva itd.
Jedan komad opreme, nekoliko funkcija
- Brzo hlađenje do +3ºC što inhibira razmnožavanje bakterija, sprečava dehidraciju hrane usled isparavanja i omogućava očuvanje originalnih svojstava hrane pet do sedam dana.
- Duboko zamrzavanje do temperature od -18ºC u jezgru, za manje od četiri sata, izbegavajući stvaranje makrokristala, što je suštinski uslov da bi – u vreme upotrebe – nezamrznuta hrana zadržala svoju originalnu konzistenciju i kvalitet.
- Automatsko očuvanje na temperaturi održavanja programiranoj nakon svake operacije.
Robusna, higijenska i pouzdana konstrukcija
- Proizvedeno od nerđajućeg čelika sa higijenskom katodnom zaštitom i lako se čisti.
- Izolacija sa ekspandiranom poliuretanskom penom u vodi bez CFC-a i HFC-a.
- Kompresori velike snage za brzo hlađenje.
- Indirektni protok vazduha.
- Ugrađeni motor.
- Freonsko rashladno sredstvo sa niskim sadržajem GWP.
- Isparivači tretirani kataforezom kako bi se smanjili mirisi i pojava plesni, favorizujući performanse i izdržljivost tokom vremena.
Napredna kontrolna tabla
- Ciklusi po temperaturi, vremenu ili temperature sonde jezgra.
- HARD funkcija za brzo hlađenje, SOFT za duboko zamrzavanje.
- Skladištenje podataka na kraju ciklusa.
- Mogućnost prilagođavanja i memorisanja ciklusa i podešavanja.
- HACCP funkcije za čuvanje alarma.
- Bežično povezivanje za maksimalnu kontrolu procesa preko besplatne aplikacije EVConnect.
Posebni ciklusi
- Prethlađenje.
- Sanitizacija sirove ribe.
- Stvrdnjavanje sladoleda.
| Dimenzije (ŠxDxV) | 820x800x1750 mm |
|---|---|
| Kapacitet | 39 kg (+ 90 ° C / + 3 ° C) | 23 kg (+ 90 ° C / -18 ° C) |
| Kapacitet plehova | 14 GN 1/1, 14 EN 600×400 |
| Visina između plehova | 65 mm |
| Napajanje | 400 VAC |
| Snaga | 3.400 W |
| Rashladni fluid | Gas R 452A |
| Hlađenje kompresora | vazdušno |
| Kontrola | programi rada, digitalna kontrola sa LCD prikazom |
| Sonda jezgra | Ø 3 mm |
| Debljina izolacije | 60 mm |
| Vrsta izolacije | poliuretanska pena visoke gustine (40kg/m3) HFC free |
| Materijal izrade | INOX AISI 304 |
| Garancija | 12 meseci |
| Težina | 190 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Proizvođač | Sammic S.L. Spain |
Povezani proizvodi
Afinox Spring Plus 701 TN – hladni sto
Hladni sto - ravna radna ploča
-2/+7°C plusni režim rada
Ventilacioni hladni stolovi SPRING 701 dubine 700 mm, sa izolacijom 60 mm su izrađeni od nerđajućeg čelika AISI 304 i sa rashladnim gasom R290.
Rashladni pultovi SPRING - inovativnost
Inovativni zahvaljujući elektronskom digitalnom displeju sa inovativnim karakteristikama (kontrola prekomernog hlađenja i vlažnosti). Vrata se automatski zaustavljaju na 90°.Hladni stolovi - održavanje
Zaobljenje ivice unutrašnje ploče omogućavaju vrlo lako čišćenje i higijenu unutrašnjosti pulta. Takođe, podignuti evaporator sprečava pojavu korozije, a integrisani odvod sprečava zadržavanje vode u jedinici.- -2/+7°C plusni režim rada
- Puna vrata od INOXA
- 60 mm izolacija
- 1 plsatificirana rešetkasta polica EN 400 x 600 mm
- Dubina 700 mm
- Digitalni kontroler sa 8 tastera
- Samozatvarajuća vrata (zaustavljanje na 90°)
- Zaobljene ivice unutrašnje ploče
- Automatsko otapanje i isparavanje vode
- Energetska klasa A - smanjuje potrošnju energije
- Sa ravnom radnom pločom
- Ravna ploča + splashback
- Bez radne ploče
Hladni sto minusni Tefcold SK6210BT/+SP
Hladni sto 2 vrata minusni režim - kuhinjski
Režim rada -20/-10 °CHladni sto visine 820-880 mm
Radna ploča ravna + splashback (zaštita od izlivanja tečnosti)
Kapacitet hladnog stola
- police 328x430 mm
- unutrašnja visina 589 mm
- 1 plastificirana žičana polica po vratima
- perforirani nosači polica - jednostavna izmena pozicije
- 230 litara neto zapremina
Afinox Spring Plus 703 BIG TN – trokrilni hladni sto
Trokrilni hladni sto visine 900mm - ravna radna ploča - GN 1/1
- -2/+7°C plusni režim rada
- Ravna radna ploča
- Visina 900 mm
- Puna vrata od INOXA
- 60 mm izolacija
- 3 plastificirane rešetkaste police GN 1/1 325 x 530 mm
- Dubina 700 mm
- Digitalni kontroler sa 8 tastera
- Samozatvarajuća vrata (zaustavljanje na 90°)
- Zaobljene ivice unutrašnje ploče za lakše čišćenje
- Automatsko otapanje i isparavanje vode
- Energetska klasa A - smanjuje potrošnju energije
Opciono se ovaj model može naručiti sa fiokama umesto vrata (1/3, 1/2, 2/3) ili sa točkićima umesto nogara.
Techfrost EC3 Blast Chiller
Blast chiller za 3 pleha 1/1 GN
Blast Chiller / Shock Freezer je uređaj u kulinarstvu koji kombinuje sistem hlađenja sa sistemom ventiliranja, koji je u stanju da u velikoj meri očuva sve kvalitete hrane i produži rok trajanja.
Ovaj proizvod utrostručava rok trajanja i mogućnost čuvanja hrane.
- Blast Chiler +90°C na +3°C za 90 min – 8 kg
- Shock Freezer +90°C na -18°C za 240 min – 6 kg
*Plehovi nisu uključeni u cenu

