PIRA 70 Lux peć na ćumur
5.100 € cena bez PDV-a
85 obroka
Autentičan ukus pečenja pomoću Pira 70 LUX INOX pećnice na ćumur.
Prva peć na ćumur nove generacije, koja je revolucionarna u svetu ugostiteljstva.
Njene karakteristike, performanse, cena i dimenzije čine ovu peć na ćumur ekonomičnom, profitabilnom i najtraženijom od strane kuvara.
“PIRACOLD” je sistem hlađenja dizajniran i zaštićen od strane “Pira Charcoal Ovens and Barbecues sl”.
Najvažniji efekti su niska spoljašnja temperatura peći i ušteda energije:
– Kada pećnica dostigne maksimalnu radnu temperaturu, spoljašnja temperature pećnice iznosi oko 60° C.
– Temperatura unutar pećnice se održava satima, čak i nakon što se završi sa radom. Prema tome, iako je proizvodnja jednaka kao i kod drugih peći istih dimenzija, ova peć štedi energiju i novac, zbog veoma male potrošnje ćumura.
Ista količina ćumura može da se koristi za pripremu do 25% više priozvoda nego kod peći bez sistema „PIRACOLD“.
Mogu se pripremati sve vrste hrane: meso, riba i povrće.
Peć na ćumur – španska tradicija u pripremi mesa i povrća
Unutrašnjost od livenog gvoždja – zadržava toplotu u pećnici
“Piracold” sistem hladjenja i uštede energije
Staklena vrata – staklo na vratima izdržava temperature do 750ºC
Staklena vrata Vam omogućavaju da vidite proizvode koji se pripremaju – ne morate otvarati vrata zbog kontrole, nema gubitka toplote, smanjuje se potrošnja uglja i vreme pripreme
Potpuno izolovana komora peći
Analogni termometar
“Firebreak” sistem – sprečava da vatra izlazi iz rerne i usmerava je ka dimnjaku. Ovi sistemi mogu biti isporučeni i kao eksterni (opcionalno)
Može se koristiti sa svim vrstama ćumura (uz preporuku maksimalnog punjenja)
Klapna za regulaciju protoka vazduha
Fioka za pepeo
Fioka za sakupljanje masnoce
4 podesive nogare
Standardna isporuka:
- rešetka od nerđajućeg čelika
- štipaljka za meso
- žarač
Opcionalni dodaci:
- postolje za peć
- „GROOVED GRILL“ rešetka za grilovanje
- nosač za ražnjiće
- spliter za rešetke 1/2
- eksterna regulacija protoka vazduha
- eksterna „firebreak“ klapna
- sistem dimnjaka
| Dimenzije (ŠxDxV) | 706x613x690 mm |
|---|---|
| Snaga | 3 kW |
| Prosečni učinak | 60 kg/h ispečenog proizvoda |
| Maksimalni kapacitet ćumura | 4,5 kg |
| Radna temperatura | 180ºC – 350ºC |
| Vreme prvog zagrevanja | 30 min |
| Vrata peći | liveno gvožđe sa INOX okvirom, kaljeno staklo |
| Kapacitet GN posuda | 1 x GN 1/1 |
| Dimnjak | Ø 180 mm |
| Opcionalna dodatna oprema | sistem dimnjaka sa protivpožarnom klapnom, nosač za ražnjiće, „GROOVED GRILL“ rešetka za grilovanje, postolje za peć |
| Materijal izrade | liveno gvožđe, INOX AISI 304 |
| Težina | 122 kg |
| Standardi i usaglašenosti | CE sertifikat |
| Garancija | 12 meseci |
| Proizvođač | Pira Charcoal Ovens and Barbecues sl Spain |
Povezani proizvodi
Giorik FG9117T gasna friteza
AQUA grill električni Giorik GL94GE
Električni kazan Giorik PEI910 100LT
Kuhinjski električni kazan kapaciteta 100 litara – indirektno grejanje
- Dno izradjeno od poliranog INOX AISI 316L
- Stranice kazana od INOX AISI 304
- Zaobljen spoj stranice i dna
- Indirektno grejanje sa sigurnosnim sistemom
- Slavina za sipanje tople i hladne vode
- Ventil za ispuštanje tečnosti iz kazana 2”
GIX8 automatski depurator
Depurator automatski 8 litara
- Omekšivač vode sa automatskom regeneracijom
- Mogućnost programiranja regeneracije po danima i satima
- Elektronski kontroler
- Depozit za so: max 20 kg (20 regeneracija)
U ponudi proizvodjača DVA SrL Italy, dostupan je i manuelni depurator od 8 litara DVA LT8

